Jako přes kopírák. Jágr a Hudler hlavními hvězdami

zh
30. 11. 2007 6:55
Oba dali první gól a asistovali, oba vyhráli 4:2
Jiří Hudler a Daniel Cleary se radují z gólu do sítě brankáře Tampy Bay Marca Denise. | Foto: Reuters

New York - Počtvrté v sezoně došlo na newyorské derby Rangers a Islanders a poprvé se v něm radovali Jezdci. Na jejich domácí výhře 4:2 má velký podíl Jaromír Jágr, hlavní hvězda utkání.

Zdá se, jako by pětatřicetiletý hokejista ožil díky obnovené spolupráci se svým věčným spoluhráčem Martinem Strakou.

Skóre utkání otevřel Jágr v 10. minutě po přihrávkách Dubinského a Straky. Na začátku druhé třetiny vyrovnal přesilovkovou střelou Miroslav Šatan.

Pak však následovaly dvě úspěšné přesilovky domácích. V nich se trefily dvě letošní posily týmu - Chris Drury a Scott Gomez a získaly vedení 3:1. U Gomezova gólu asistoval i bek Michal Rozsíval.

Ještě před druhou sirénou dokázal po přihrávce obránce Radka Martínka snížit Mike Comrie.

Závěrečné strachování se o první vítězství v derby utnul v 57. minutě opět Jágrův útok. Po kombinaci Jágra s Martinem Strakou se trefil jednadvacetiletý útočník Brandon Dubinsky.

Mezi tři hvězdy utkání neproniknul ani jeden Ostrovan. Stali se jimi Jágr, Dubinsky a Drury.

Hudler napodobil Jágra

Hlavní hvězdou byl vyhlášen také o 12 let mladší český útočník Detroitu Jiří Hudler v domácím zápase s Tampou Bay.

Také on vsítil úvodní branku utkání, také on nahrával na poslední, čtvrtý, gól svého celku a také jeho tým zvítězil 4:2.

V dresu Tampy Bay si připsali asistenci Jan Hlaváč a Václav Prospal.

Martin Erat slaví s nashvillskými spoluhráči svůj vítězný gól proti Ottawě.
Martin Erat slaví s nashvillskými spoluhráči svůj vítězný gól proti Ottawě. | Foto: Reuters

V brance opět dostal přednost Chris Osgood před Dominikem Haškem a připsal si 23 úspěšných zásahů.

Vynikající zápas sehrál útočník Nashvillu Martin Erat na ledě Ottawy. Divokou přestřelku rozhodl vítězným gólem na 6:5, a to do třetí sirény zbývalo pouhých 23 vteřin. Navrch si připsal ještě dvě asistence a stal se druhou hvězdou.

Skvělý kousek předvedl v duelu Vancouveru s Columbusem brankář Roberto Luongo, když vychytal třetí nulu v řadě. Na konečných 2:0 dával ve 33. minutě český obránce Lukáš Krajíček.

Tomáše Vokouna zřejmě vyčerpal středeční maraton proti Washingtonu, kdy o vítězství Floridy rozhodnul až 22. nájezd.  Do klece se totiž místo něj postavil v zápase s hostujícím Bostonem Craig Anderson.

Vokounův náhradník nestačil mimo jiné i na dvě střely slovenského obránce Zdena Cháry a Florida doma prohrála těsně 3:4.

Toronto po čtyřech porážkách v řadě konečně vyhrálo. Odnesla to na svém hřišti Atlanta prohrou 2:4. Už bylo na čase, Javorové listy podlehly v sedmi posledních zápasech z osmi.