KHL: Svoboda začal prohrou. Jágr dvakrát asistoval

Sport Sport, Red Spo
16. 1. 2009 22:49
Dinamo Riga - Avangard Omsk 5:4pp

Riga - Hokejisté Avangardu Omsk prohráli v pátečním utkání Kontinentální ligy na hřišti lotyšského celku Dinama Riga 4:5 v prodloužení a nedokázali tak dostatečně zapomenout na poslední prohru s Mytišči.

Samotné utkání bylo i soubojem českých brankářů. V dresu hostujícího týmu se poprvé představil ex-slavistický Adam Svoboda, v barvách Rigy hájil branku Martin Prusek.

Více důvodů k radosti měl ovšem nakonec bývalý gólman extraligových Vítkovic. O rozhodující trefu se postaral v třiašedesáté minutě hry Hartigan, jenž využil nabídnutou přesilovou hru.

Do statistik zápasu se zapsal také český útočník Jaromír Jágr, který si v utkání dvě připsal gólové nahrávky. Jeho kolega z útoku Jakub Klepiš si připsal o jednu asistenci méně.