Jágr zařídil tři góly. Rangers ještě svitla naděje

zh
2. 5. 2008 7:54
NY Rangers - Pittsburgh 3:0
Jaromír Jágr zdraví fanoušky po vydařeném zápase, v němž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. | Foto: Reuters

New York - Po čtvrtečním semifinálovém utkání Východní konference NHL mezi New Yorkem Rangers a Pittsburghem Penguins mohla prvně jmenovaným již skončit sezona.

Jezdci totiž prohrávali 0:3 na zápasy a Tučňáci se netajili úmyslem ukončit sérii již v Madison Square Garden.

Jenže proti byli zejména český útočník Jaromír Jágr a švédský brankář Henrik Lundqvist.

Dále čtěte:

Švéd se blýsknul zejména  ve 38. minutě, kdy za stavu 1:0 pro Rangers chytil trestné střílení Jevgenije Malkina. Kdo ví, jak by se střetnutí odvíjelo, kdyby ruská hvězda vyrovnala.

Jágr figuroval jako správný kapitán u všech tří gólů svého týmu a potvrdil, že v semifinálové sérii zatím patří k nejlepším newyorským hráčům.

Lundqvist dal zapomenout na své chabé výkony z úterka a vychytal všech 29 střel soupeře.

Po bezbrankové první třetině se ve 33. minutě poprvé trefil Jaromír Jágr. Přihrával mu učenlivý jednadvacetiletý mladík Brandon Dubinsky.

Hned 44 vteřin po začátku třetí třetiny si role obrátili, přesně střílel Dubinsky, přihrávali mu Jaromír Jágr s Martinem Strakou.

Oslavy prvního semifinálového vítězství však začaly až 14 vteřin před koncem, kdy Jágr přidal svůj druhý gól - v přesilovce do prázdné brány.

Musíme věřit, říká Jágr

"Musíme věřit. Když nevěříte, nemáte šanci. Musíte věřit, že všechno je možné. Pak musíte skládat jeden kousek k druhému," cituje jeho pozápasová slova Associated Press.

Podle statistik NHL se však  návrat  ze stavu 0:3 na utkání až k vítěznému konci povedl dosud pouze dvěma zámořským týmům.

Naposledy se to zdařilo prý povedlo v roce 1975 městským sousedům Jezdců - New Yorku Isdlanders. A právě proti Pittsburghu.

Colorado skončilo sezonu debaklem

Jiří Hudler gratuluje Chrisu Osgoodovi. Detroit právě postoupil do finále Západní konference. | Foto: Reuters

Prodloužit sérii se naopak nepodařilo v Západní konferenci Coloradu, které podruhé hostilo Detroit.

S letošním ročníkem NHL se Laviny s Milanem Hejdukem v sestavě rozloučily potupnou prohrou 2:8.

V brance Detroitu opět nastoupil místo Dominika Haška Chris Osgood, naopak se vedlo Jiřímu Hudlerovi, jenž si připsal dvě asistence. Již druhým hattrickem v semifinálové sérii oslnil švédský forvard Johan Franzen.

Detroit si zahraje konferenční finále proti vítězi série San Jose vs. Dallas.

Čtěte více: Z Haška je náhradník. Po chybách ztratil důvěru

4. semifinále:

Východní konference:

NY Rangers - Pittsburgh 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), stav série 1:3
Branky: 33. a 60. Jágr, 41. Dubinsky (Straka, Jágr)

Západní konference :

Colorado - Detroit 2:8 (1:3, 0:4, 1:1), konečný stav série 0:4
Branky: 7. Arnason, 51. Liles - 20., 32. a 38. Franzen (na třetí Hudler), 5. a 49. Samuelsson (na druhou Hudler), 23. a 26. Zetterberg, 19. Holmström