Jágr v přípravě při prohře Kladna nebodoval, Sparta vyhrála derby až v prodloužení

23. 8. 2018 19:55
Kladno v další hokejové přípravě prohrálo a byl u toho i Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Zlata Vostrá

Kladno - Ve čtvrtém přípravném utkání za sebou nastoupil v dresu prvoligového Kladna Jaromír Jágr, ale při dnešní domácí porážce s Litoměřicemi 1:2 se na rozdíl od minulých dvou vystoupení bodově neprosadil. Pro Rytíře to bylo poslední vystoupení před vlastním publikem před startem sezony. Znovu se na ČEZ stadionu představí v sobotu 8. září v 1. kole druhé nejvyšší soutěže proti Frýdku-Místku.

Jágr v úterý zazářil třemi body za gól a dvě asistence při domácím vítězství nad Ústím nad Labem 6:4. O týden dříve na ledě Ústí nastoupil v přípravě poprvé a při prohře 4:6 nebodoval. V pátek doma asistoval u jedné branky při porážce s kazašským celkem Saryarka Karaganda hrajícím ruskou Vyšší ligu 1:2.

Jágr se po problémech s kolenem z minulé sezony připravuje na nový ročník v dresu Rytířů. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se na konci ledna vrátil do Kladna z Calgary, ale vyřadilo jej brzy obnovené zranění. V přípravě se ještě představí Kladno příští čtvrtek na ledě Slavie a generálka čeká Rytíře v úterý 4. září v Karlových Varech.

Sparťané vyhráli v přípravě v pražském derby na ledě prvoligové Slavie 3:2 v prodloužení. O vítězství favorita rozhodl v čase 63:24 slovenský útočník Andrej Kudrna. Mistrovská Kometa Brno podlehla Chabarovsku 1:5.

V tradičním souboji pražských rivalů, jenž se po sestupu Slavie v roce 2015 odehrává alespoň v přípravě, se prosadili jako první domácí. Ve 28. minutě využil přesilovou hru Tomáš Šmerha. Stav otočil trefami v 39. minutě v početní výhodě a ve 46. minutě Petr Kumstát, ale prodloužení vynutil v polovině třetí třetiny Martin Šagát. Nakonec se radoval z vítězné branky Kudrna.

Chabarovsk se v Brně přestavil v sestavě i brankářem Liborem Kašíkem, obránci Michalem Jordánem, Janem Kolářem i útočníkem Tomášem Zohornou. Z české kolonie tak nenastoupil jen forvard Tomáš Filippi.

Kometa ještě v osmé minutě odpověděla díky gólu Martina Dočekala ve vlastním oslabení na gól Vjačeslava Ušenina. Amur ve druhé třetině po dvou brankách Alexandra Gorškova a jedné Igora Ruděnka upravil už na 4:1 a ve třetí třetině se prosadil ještě znovu Ušenin.

V souboji úřadujících vicemistrů vyhrál Třinec nad Trenčínem 3:1. Na vedoucí branku kanonýra Martina Růžičky z úvodní třetiny sice odpověděl ve 33. minutě český bek ve službách Dukly Martin Rýgl, ale v polovině třetí třetiny vstřelil v přesilové hře vítěznou branku Roberts Bukarts. Tři a půl minuty před koncem ještě v další početní výhodě dovršil výsledek Jiří Polanský.

Zlín zdolal v duelu obratů účastníka EBEL Znojmo 3:2. Berany dostal už po 10 sekundách do vedení Tomáš Valenta, ale v úvodu třetí třetiny otočili stav David Bartoš a Anthony Luciany. V 55. minutě vyrovnal Lotyš Edgars Kulda a v čase 58:58 rozhodl Jakub Herman.

Vítkovice vedly v ostravském derby nad prvoligovým nováčkem Porubou po dvou třetinách už 5:0 po gólech Jana Schleisse, Romana Szturce, Patrika Zdráhala, Samsona Mahboda a Rastislava Deje. Poruba díky Janu Hudečkovi a Václavu Jankovskému snížila, ale za Vítkovice se trefil ještě Ondřej Roman.

Chomutov zvítězil nad kazašským týmem Saryarka Karaganda hrajícím ruskou Vyšší ligu 4:2 díky dvěma gólům obránce Davida Šticha. Letní posila Pirátů z prvoligového Kladna v sedmé minutě otevřela skóre a vedení domácích navýšil Tomáš Koblížek. Hosté sice díky dvěma brankám Aslana Rajsova do konce druhé části smazali ztrátu, ale ve 43. minutě v přesilové hře vrátil Chomutovu vedení Štich a v závěru ještě pojistil náskok Pavel Klhůfek.

Přípravný hokejový zápas:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 28. Šmerha, 51. Šagát - 39. a 46. Kumstát, 64. A. Kudrna.

HC Kometa Brno - Amur Chabarovsk 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 8. Dočekal - 2. a 47. Ušenin, 28. a 36. Gorškov, 31. Ruděnkov.

Piráti Chomutov - Saryarka Karaganda 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 7. a 43. Štich, 14. T. Koblížek, 59. Klhůfek - 15. a 38. Rajsov.

HC Vítkovice Ridera - HC RT Torax Poruba 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky: 10. Schleiss, 12. Szturc, 31. P. Zdráhal, 33. Mahbod, 37. Dej, 57. O. Roman - 47. Hudeček, 54. Jankovský.

Berani Zlín - Orli Znojmo 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 1. Valenta, 55. E. Kulda, 59. Herman - 43. Bartoš, 46. Luciany.

HC Oceláři Třinec - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 16. Martin Růžička, 50. Roberts Bukarts, 57. Polanský - 33. Rýgl.

před 41 minutami

V Jeseníkách horští záchranáři vyhlásili druhý stupeň lavinového nebezpečí

V Jeseníkách vyhlásili horští záchranáři druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je to, že v závěru pracovního týdne napadl další sníh a na některých svazích hrozí uvolnění deskových lavin. Na webu Horské služby Jeseníky to oznámil její dispečer Jiří Hejtmánek. Ve vyšších polohách Jeseníků nyní leží několik desítek centimetrů sněhu, na hřebeni je nesouvislá sněhová pokrývka vysoká zhruba deset centimetrů. Druhý lavinový stupeň znamená mírné nebezpečí.

"Během posledního sněžení připadlo v Jeseníkách zhruba 15 centimetrů sněhu. V závětrných lavinových svazích je uloženo přibližně 40 centimetrů nového a větrem přefoukaného sněhu, který je uložen na tvrdou firnovou vrstvu. Je velká pravděpodobnost uvolnění deskových lavin už při malém dodatečném zatížení lyžaře," uvedl Hejtmánek.

Při druhém lavinovém stupni je uvolnění laviny možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích většinou uvedených v lavinové předpovědi. Tento stupeň bývá obvykle vyhlašován pro polovinu zimního období a stává se při něm 34 procent lavinových nehod. V Jeseníkách platí lavinové stupně pouze v lavinových katastrech, které leží mimo turistické oblasti.

před 2 hodinami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.