ČTK, Red Spo
1. 3. 2009 16:08
Ufa - Omsk 3:2 pp
Jaromír Jágr smutní po prohraném prvním utkání play-off KHL.

Moskva - Až v prodloužení rozhodli hokejisté Ufy o vítězství 3:2 nad Omskem v prvním osmifinálovém zápasu Kontinentální hokejové ligy.

Hostující tým s největší hvězdou soutěže Jaromírem Jágrem sice dokázal vymazat dvougólový náskok nejlepšího celku základní části, ale už po 38 sekundách ukončil prodloužení obránce Andrej Kutějkin přesnou střelou od modré čáry v přesilovce.

Nikdo z českých hokejistů se do statistiky zápasu nezapsal, před Adamem Svobodou dostal v brance Omsku přednost Alexandr Fomičev. První gól padl až v 28. minutě, ale Ufa za čtyři minuty přidala druhý a krátce nato navíc Těreščenko neproměnil trestné střílení.

Rusko se ptá: Sehraje Jágr aspoň jeden parádní zápas?
Jágrův Omsk si playoff zahraje. Spasil ho Magnitogorsk

Avangard, který se do play off dostal se štěstím až na poslední chvíli, potom zvedl hlavu a ještě v druhé třetině snížil v přesilovce Svitov.

Necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal Vlasenkov, nejlepší celek KHL si ale první vítězství v osmifinálové sérii nenechal vzít.

Druhý zápas se hraje v Ufě v pondělí, k postupu do dalšího kola Gagarinova poháru je zapotřebí vyhrát třikrát.

První zápasy osmifinále Kontinentální hokejové ligy:</p>
Ufa - Omsk 3:2 v prodl., Mytišči - Čeljabinsk 3:0, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 4:0, Jaroslavl - Nižněkamsk 2:3 v prodl. (za hosty Kohn 0+2)