VIDEO Jágr s Eliášem řídili výhru nad Minnesotou

21. 3. 2014 6:34
Jaromír Jágr vstřelil proti Minnesotě gól, Patrik Eliáš na tři přihrál.
Podívejte se na 23. gól Jaromíra Jágra v této sezoně | Video: youtube.com

Praha - Čeští útočníci Jaromír Jágr a Patrik Eliáš se zásadní měrou podíleli na výhře New Jersey nad Minnesotou 4:3 po prodloužení, která ukončila předchozí sérii tří porážek.

Jágr vstřelil v přesilovce třetí gól Devils, jímž poslal svůj tým do vedení 3:1, které však domácí neudrželi. Eliáš pak přidal asistence u zbývajících třech včetně vítězného, za což byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

"Nebyl to příjemný pocit, když Minnesota vyrovnala. Ale věděli jsme, že pořád ještě žijeme a že můžeme zvítězit. Nebylo to tak hrozné, jako kdybychom hráli proti konkurentovi z naší konference," prohlásil Jágr, jehož tým stále živí naději na postup do play off.

V boji o účast ve vyřazovacích bojích Devils ztrácejí pět bodů v tabulce Východní konference na sedmé New York Rangers a osmý Columbus, který dokázal zvítězit 3:2 na ledě Montrealu.

Vrbata přispěl gólem k těsné výhře

Další krok k účasti ve vyřazovacích bojích udělali v Západní konferenci hokejisté Phoenixu, kteří i díky gólu Radima Vrbaty porazili 2:1 Floridu a po třetí výhře v řadě mají na osmém místě už čtyřbodový náskok na devátý Dallas, který podlehl 2:4 Philadelphii.

"Nebyl to asi moc pohledný zápas, ale všechny nemůžou vypadat jako kasovní trháky. Dali jsme dva góly a vyhráli jsme. A to je v tuto chvíli nejdůležitější," konstatoval trenér "Kojotů" Dave Tippett, který poprvé mohl postavit do jedné útočné formace české trio Martin Erat, Martin Hanzal, Vrbata. Od 4. března, kdy byl Erat do Phoenixu vyměněn z Washingtonu, byli totiž konečně všichni tři zdravotně v pořádku.

A česká řada se hned ve třetí minutě postarala o úvodní gól zápasu. Střela obránce Ekmana-Larssona v přesilové hře zasáhla před brankou clonícího Hanzala a odražený puk doklepl do sítě Vrbata. Pro rodáka z Mladé Boleslavi to byl jubilejní dvacátý zásah v sezoně a pátý z posledních osmi zápasů.

"Bylo by skvělé, kdybychom přidali ještě třetí a čtvrtý gól a vyhráli ve větší pohodě, ale v této fázi sezony jde hlavně o body a ty jsme získali," prohlásil Vrbata, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. "Cesta do play off vede jedině přes výhry. Zbývá nám ještě dvanáct zápasů a musíme zůstat na vítězné vlně," dodal.

Góly Hemského a Michálka nepomohly

Ani trefy Aleše Hemského a Milana Michálka nepomohly k bodům Ottawě, která podlehla 4:5 Tampě Bay. V jejím dresu si dvě asistence připsal Ondřej Palát, jenž bodoval pošesté z posledních sedmi zápasů.

Hemský na sebe opět upozornil nádherným gólem, když v útočném pásmu ošálil krajana Radka Gudase efektní parádičkou, při níž si puk prostrčil mezi nohama, a následně hbitou kličkou překonal gólmana Bishopa. Senators díky tomu v 38. minutě srovnali na 3:3.

Jenže ve třetí třetině hosté unikli do dvoubrankového trháku, který zkorigoval až tři minuty před koncem Michálek. "Prohráli jsme, takže ten gól vůbec nic neznamená," poznamenal ke své trefě Hemský.

Výsledky NHL:

New Jersey - Minnesota 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 17. Ryder (Eliáš), 30. Fayne (Eliáš), 44. Jágr, 63. Greene (Eliáš) - 41. Parise, 51. Granlund, 56. Cooke. Střely na branku: 29:23. Diváci: 14.772.

Philadelphia - Dallas 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 14. a 53. Simmonds (na první Voráček), 11. Streit, 57. Raffl - 33. a 53. Jamie Benn. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.831.

Montreal - Columbus 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 15. Gallagher (Plekanec), 48. Vanek - 16. MacKenzie, 27. Dubinsky, 57. Johansen. Střely na branku: 27:40. Diváci: 21.273.

Ottawa - Tampa Bay 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Branky: 11. MacArthur, 14. Karlsson, 38. Hemský (M. Michálek), 58. M. Michálek - 1. a 13. Purcell, 26. Filppula (Palát), 44. Brewer, 52. Callahan (Palát). Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.136.

Edmonton - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Hall - 30. a 42. Conacher, 45. Stafford. Střely na branku: 36:36. Diváci: 16.839.

Phoenix - Florida 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Vrbata (Hanzal), 19. Vermette - 56. Gomez. Střely na branku: 22:23. Diváci: 14.442.

Detroit - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 8. a 65. Alfredsson, 25. Nyquist, 50. Tatar, 53. Bertuzzi - 36. a 38. Malkin, 36. Stempniak, 55. Adams. Střely na branku: 30:43. Diváci: 20.066.

San Jose - Anaheim 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 14. Marleau, 49. J. Thornton, 57. Burns - 38. Perreault, 42. Selänne. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Washington 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Kopitar, rozh. nájezd Gáborík - 53. Ward. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.118.

3. Colorado 70 44 6 20 216:192 94
4. Minnesota 70 36 11 23 174:172 83
5. Dallas 69 32 11 26 196:201 75
6. Winnipeg 71 32 9 30 199:208 73
7. Nashville 70 29 10 31 165:208 68