Jágr s Červenkou opět pomohli Omsku k vítězství

7. 1. 2011 16:40
Omsk se posunul do čela Východní konference
Omsk - Čechov: Darcy Verot a Martin Škoula
Omsk - Čechov: Darcy Verot a Martin Škoula | Foto: khl.ru

Moskva - Spolupráce Jaromíra Jágra s Romanem Červenkou přinesla Omsku dva góly v dnešním utkání KHL s Magnitogorskem. Avangard vyhrál 5:3 a přinejmenším na několik hodin se posunul do čela Východní konference.

Jágr už na začátku čtvrté minuty otevřel v přesilové hře skóre po Červenkově přihrávce, v druhé třetině si čeští útočníci role vyměnili při vítězném gólu na 4:2. V poslední části Omsk ještě rychle zareagoval na soupeřovo snížení brankou Alexandra Pěrežogina, u které asistoval Martin Škoula.

Hašek předčil ve vzájemném duelu Štěpánka shutoutem
Jágr s Červenkou režírovali jednoznačné vítězství Omsku

Avangard vybojoval čtvrté vítězství za sebou a bodoval v desátém utkání v řadě. Od 1. prosince, kdy Omsk prohrál v Čerepovci, narušila jeho vítěznou sérii jen porážka po nájezdech na ledě CSKA Moskva na Štědrý den.

Útočník Barysu Astana Jiří Novotný byl autorem finálních přihrávek u posledních dvou gólů v zápase s Čeljabinskem, kterými domácí otočili výsledek na 4:3. V druhé třetině proměnil Novotného asistenci ve vyrovnávací gól Lukáš Kašpar.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Čeljabinsk 4:3 (za domácí Kašpar 1+0, Novotný 0+2), Omsk - Magnitogorsk 5:3 (Jágr 1+1, Červenka 1+1, Škoula 0+1 - Rolinek 0+1), Chanty Mansijsk - Ufa 3:0, Jekatěrinburg - Novokuzněck 3:4 po sam. nájezdech.