Jágr dvakrát asistoval, ale Florida padla. Nestrašil vstítil osmý gól

13. 2. 2016 7:15
V zámořské NHL byli vidět Jaromír Jágr (0+2) z Floridy, Andrej Nestrašil (1+0) z Caroliny a Petr Mrázek (chytil 19 z 21 střel) z Detroitu, ovšem ani jeden z nich se svým týmem nedokázal vyhrát.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

New York - Dvě asistence zaznamenal v pátečním utkání hokejové NHL Jaromír Jágr, jeho Florida ale podlehla St. Louis 3:5. Svůj osmý gól v sezoně vstřelil Andrej Nestrašil a pomohl Carolině získat bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech s Pittsburghem.

Florida před pátečním zápasem prohrála v základní hrací době jediný z předchozích třinácti duelů na vlastním ledě a dobře začala i proti St. Louis, když po pěti minutách hry poslal domácí do vedení Derek MacKenzie. Jenže v posledních osmi minutách první třetiny hosté skóre třemi góly otočili.

Od druhé části nahradil Roberta Luonga v brance Floridy Al Montoya a ve 28. minutě rovněž kapituloval po trefě Vladimira Tarasenka. Po dvou akcích, na jejichž počátku stál Jágr, sice Panthers dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, v 53. minutě však Alexander Steen upravil na konečných 3:5.

Gólem a asistencí se na triumfu Blues podílel Jaden Schwartz, který nastoupil poprvé od 20. října poté, co kvůli zranění kotníku vynechal 49 zápasů. "Nevěděl jsem, co od sebe čekat, takže jsem se na to snažil moc nemyslet a prostě hrát. A šlo to docela dobře," usmíval se třiadvacetiletý útočník. "Nakonec jsem se cítil lépe, než jsem předpokládal. Je to skvělý pocit být zase v týmu."

Jágr se díky dvěma asistencím přiblížil na rozdíl osmi bodů třetí příčce v historickém bodování NHL, kterou okupuje Gordie Howe. Zároveň byl ale na ledě u dvou inkasovaných gólů. "Měli jsme špatný začátek. V první třetině byl soupeř rychlejší a dokázal se dostat dřív k odraženým pukům. Ale druhou polovinu zápasu už jsme hráli dobře, vytvořili si řadu šancí a dali pár gólů," zhodnotil utkání český veterán.

Nestrašil přiřkl Carolině alespoň bod

Carolina dlouho nemohla vyzrát na Marca-Andreho Fleuryho a od 36. minuty prohrávala s Pittsburghem 0:1. Až pět minut před koncem třetí třetiny zkusil gólmana Tučňáků překvapit Nestrašil střelou od pravého mantinelu a vyrovnal na 1:1. V penaltovém rozstřelu pak ale rozhodl o výhře hostů Kris Letang, který byl ve třetí sérii nájezdů jediným úspěšným střelcem.

Penguins vyhráli posedmé z posledních devíti zápasů, ale poprvé v sezoně nedokázali dotáhnout do vítězného konce utkání, v němž vedli po dvou třetinách. "Myslím, že jsme nehráli moc dobře, ale našli jsme cestu k vítězství. Ve třetí třetině jsme toho soupeři dovolili až příliš, z toho se musíme poučit," poznamenal autor rozhodujícího gólu Letang.

Po třech zápasech skončila vítězná série Detroitu, který prohrál 2:3 po nájezdech s Coloradem. Petr Mrázek pustil během 65 minut dva góly z 21 střel, v závěrečném rozstřelu pak inkasoval dvakrát ze čtyř nájezdů. Hlavní hvězdou večera byl jeho protějšek Semjon Varlamov, který si připsal 43 zákroků.

Sedmadvacetiletý ruský brankář o den dříve odchytal i duel v Ottawě, kde 26 zákroky přispěl k výhře 4:3. "Chytal fenomenálně. Byl to náš druhý zápas ve dvou dnech. Nechci se vymlouvat, ale z Ottawy jsme přiletěli pozdě a abychom vyhráli, potřebovali jsme, aby byl brankář naším nejlepším hráčem," pochválil svého svěřence trenér Colorada a legendární gólman Patrick Roy.

Mrázek lapil první dva nájezdy a po dvou sériích Detroit vedl 1:0. Jenže v té třetí vyrovnal Nathan MacKinnon a hned vzápětí rozhodl Blake Comeau, který českého gólmana překonal i v základní hrací době.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL

Buffalo - Montreal 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)

Branky: 20. a 60. E. Kane, 23. a 38. z trest. střílení M. Foligno, 13. Legwand, 22. Gorges - 4. a 27. Andrighetto, 25. a 40. Galchenyuk. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.505. Hvězdy zápasu: 1. M. Foligno, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. Andrighetto (Montreal).

NY Rangers - Los Angeles 4:5 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 14. Stalberg, 28. Stepan, 30. Zuccarello, 56. Hayes - 1., 36. a 60. Kopitar, 12. Gáborík, 64. Pearson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Zuccarello (Rangers).

Carolina - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 55. Nestrašil - 36. Kessel, rozh. nájezd Letang. Střely na branku: 30:26. Diváci: 15.783. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Nestrašil, 3. Ward (oba Carolina).

Arizona - Calgary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 4. a 58. Doan, 27. Ekman-Larsson, 29. Duclair - 51. Colborne. Střely na branku: 35:27. Diváci: 13.643. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Stone, 3. Domingue (všichni Arizona).

Tampa Bay - Nashville 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 29. Brown (Šustr), 31. Kučerov, 60. Stamkos, 62. Johnson - 10. Fisher, 45. Neal, 48. Forsberg. Střely na branku: 28:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Stamkos (oba Tampa), 3. Josi (Nashville).

Florida - St. Louis 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Branky: 6. MacKenzie, 31. Ekblad (Jágr), 51. Huberdeau (Jágr) - 13. Backes, 16. Schwartz, 20. Fabbri, 29. Tarasenko, 53. Steen. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.904. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Huberdeau (Florida).

Detroit - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 25. Ericsson, 50. Dacjuk - 46. a rozh. nájezd Comeau, 10. Duchene. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 21 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Střely na branku: 45:21. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Comeau (oba Colorado), 3. Abdelkader (Detroit).