Jágr dal vítězný gól Rangers, Hašek opět nechytal

2. 12. 2007 8:22
Aleš Kotalík přispěl dvěma góly k vysoké výhře Buffala
Jaromír Jágr zvyšoval na 3:0
Jaromír Jágr zvyšoval na 3:0 | Foto: Reuters

Ottawa - Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli třetí zápas v řadě, když v sobotu porazili Ottawu na jejím ledě 5:2. Vítěznou branku zaznamenal Jaromír Jágr.

Kapitán hostujícího týmu se prosadil na konci první třetiny, po přihrávce Michala Rozsívala překonal gólmana Senators Gerbera. Byla to třetí branka Rangers v úvodním dějství a nakonec se ukázala být rozhodující. Vyhnala brankáře Gerbera, jehož nahradil Emery.

Ani to nepomohlo, už na 4:0 zvyšoval ve 30. minutě svou druhou trefou Shanahan, jemuž asistoval Martin Straka. Newyorské mužstvo sice polevilo a dovolilo domácím korigovat stav na rozdíl dvou branek.

Skóre na 5:2 pro Jezdce uzavřel do prázdné branky Bets. Výhra posunula Rangers už na druhé místo Východní konference právě za Ottawu, které se v posledních utkáních vůbec nedaří. Na vítězství čekají Senators už šest zápasů.

"Když hrajete proti týmu s takovou špatnou bilancí, musíte na něj vlétnout hned od začátku. Nesmíte ho pustit do hry a dovolit, aby si zvedl sebevědomí," popisoval po zápase Brendan Shanahan.

Detroit vyhrál bez Haška nad Phoenixem

Ütočník Jiří Hudler přihrával na rozhodující gól Clearymu, jenž vystřelil Detroitu v sobotu výhru nad Phoenixem. V bráně Red Wings opět chyběl Dominik Hašek. Jeho náhradník Osgood čelil 26 střelám a za svá záda pustil puk dvakrát.

Mezi tři tyče se postavil jiný český gólman Tomáš Vokoun. V zápase Floridy s Washingtonem držel dlouho naděje Panthers, nakonec však smolně inkasoval z hole Ovečkina. Washington vyhrál 2:1.

"Stále tomu nemůžu uvěřit. Štve mě, jakým způsobem prohráváme," řekl po zápasu Vokoun, jenž čelil celkem 43 střelám.

Rekordní výhru si připsalo letos Buffalo. Na domácím ledě nedalo šanci Carolině, jíž rozdrtilo osmi góly. Zasloužili se o ně i dva Češi. Aleš Kotalík otevřel už ve druhé minutě skóre a trefil se ještě ve třetí třetině, Jaroslav Špaček přidal ke dvěma asistencím osmou branku Sabres.

Carolina, v jejímž dresu se nedařilo vůbec nikomu, snížila dvě minuty před závěrečnou sirénou na konečných 1:8. Vůbec se utkání nepovedlo českému obránci Františku Kaberlemu, jenž byl na ledě při pěti inkasovaných brankách.

Bonk korunoval návrat Nashvillu

Martin Erat přijímá gratulace
Martin Erat přijímá gratulace | Foto: Reuters

Souboj mezi Montrealem a Nashvillem byl střetnutím několika Čechů. Kanadský výběr se doma ujal vedení 3:0 a v polovině třetí třetiny vedl 4:1. Nic nenasvědčovalo tomu, že by nezvítězil.

Jenže Predators se neuvěřitelným způsobem vrátili do zápasu. Snížili na rozdíl jediné branky a ve dvacáté minutě odvolali gólmana. Přišla chvíle Radka Bonka, jenž se prosadil po přihrávce Židlického do sítě svého bývalého klubu.

A ten samý hráč se trefil i při nájezdech, rozhodující penaltu však zaznamenal jiný hráč Nashvillu, ale také Čech, Martin Erat. Také za to si vysloužil nálepku nejlepšího hráče - hvězdy večera.

"Bylo to dobré utkání pro fanoušky. Samozřejmě, že chtěli, aby vyhrál Montreal. Ale byl to zábavný hokej, zvláště v prodloužení, kde měly oba týmy neuvěřitelné šance," uvedl Bonk.

Colorado si poradilo s Los Angeles, i když muselo obracet nepříznivé skóre. Domácí Kings však více než dva góly v první třetině nevstřelili a také proto se poduktivnější hosté mohli radovat z vítězství.

Výsledek zápasu uzavřel Jaroslav Hlinka na 5:2 pro Laviny, naopak bodově naprázdno vyšel tentokráte Milan Hejduk.

Ottawa - New York Rangers 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky: 35. Corvo, 55. Heatley - 8. a 30. Shanahan (na druhou Straka), 4. Girardi, 12. Jágr (Rozsíval), 60. Betts.

Buffalo - Carolina 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)
Branky: 2. a 51. Kotalík (na druhou Špaček), 5. Connolly (Špaček), 36. Mair, 37. Afinogenov, 42. Roy, 47. Vanek, 53. Špaček - 59. R. Whitney.

Toronto - Pittsburgh 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 4. Bell, 23. Jason Blake, 35. Antropov, 60. Ponikarovskij - 49. Malone, 58. Christensen.

Montreal - Nashville 4:5 po SN (2:0, 1:0, 1:4 - 0:0)
Branky: 30. a 51. Latendresse (na obě Hamrlík), 10. Higgins (Plekanec), 14. Plekanec - 49. Ortmeyer, 53. Legwand, 57. De Vries, 60. Bonk (Židlický), rozh. nájezd Erat.

NY Islanders - Atlanta 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Branky: 1. Kovalčuk, 7. Boulton, 8. Marián Hossa, 20. Vjačeslav Kozlov (Holík).

Florida - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Mezei - 4. Pothier, 45. Ovečkin.

Detroit - Phoenix 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 8. Dacjuk, 41. Zetterberg, 46. Cleary (Hudler) - 26. Winnik, 35. Sjöström.

Tampa Bay - Boston 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 6. a 16. Lecavalier, 40. Darche (Kuba), 47. St. Louis - 38. Murray.

St. Louis - Chicago 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 4. Stempniak, 25. King, 34. Johnson - 51. Lang.

Philadelphia - Dallas 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 1. Jones - 16. Halpern, 22. J. Jokinen, 34. Miettinen, 36. Ribeiro.

Los Angeles - Colorado 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 6. Ivanans, 18. Kopitar - 41. a 52. Smyth (na první Hejduk), 19. Stastny, 32. Hensick, 55. Hlinka.

Calgary - Columbus 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 30. Langkow, 36. Iginla, 45. Aucoin - 20. a 63. Glencross, 9. Žerděv, 45. Beech.