Jágr, Arťuchin i Halák. Které hvězdy na MS neuvidíte?

Jágr, Arťuchin i Halák. Které hvězdy na MS neuvidíte?
Do Švédska a Finska se nepodívá ani loňský postrach českých hokejistů Jevgenij Arťuchin . 116kilový pořízek z Petrohradu se do sestavy "sborné" zkrátka nevešel.
Tradiční součástí ruského týmu byl v posledních letech Alexander Radulov . Útočník Ufy si ale letos rozhodl prodloužit sezonu místo šampionátu radši v zámořském Nashvillu, odkud před lety utekl do KHL. Predators nicméně v sérii s Phoenixem prohrávají 0:2, a tak se jej možná (stejně jako Patrika Berglunda) na MS ještě dočkáme.
Kanadu letos neposílí loňský tahoun Jason Spezza , který přitom po skončení povedené sezony v Ottawě měl chuť do Finska odjet, nicméně reprezentační trenéři nakonec jeho povolání zamítli s tím, že sestava už je uzavřená.
Slováci budou letos postrádat kanonýra Mariána Hossu , jehož sezonu ukončil tvrdý hit v prvním kole play off, za nějž dostal Raffi Torres z Phoenixu stop na 25 utkání.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 5. 2012 18:00

Hokejové soupisky pro v pátek startující šampionát už jsou skoro plné a i když se to přes přehršel zpráv o příletu nejrůznějších hvězd nezdá, o některá velká jména bude letošní mistrovství světa oproti minulým letům ochuzeno. Projděte si seznam těch, kteří budou letos chybět, ve fotogalerii Aktuálně.cz.

(Zde si naopak můžete prohlédnout, které hvězdy MS určitě nepropásnou.)

(kompletní sestavu českého týmu si můžete prohlédnout zde.)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy