Jágr a spol. darovali první výhru Atlantě

zh
19. 10. 2007 12:30
Atlanta - NY Rangers 5:3
Slovenský útočník Marián Hossa z Atlanty střílí gól přes českého obránce Michala Rozsívala z NY Rangers. | Foto: Reuters

Atlanta - Hokejový tým NHL New York Rangers s Jágrem, Strakou, Průchou a Rozsívalem v sestavě podlehl na ledě Atlanty Trashers, nejhoršího týmu soutěže, 3:5.

Oficiální stránky soutěže vypočítávají, že Atlanta prohrála 10 her v řadě, počínaje prvním kolem play off minulého ročníku, v němž se přes ni přehnali právě Jezdci z New Yorku jasným výsledkem 4:0 na zápasy. Dalších šest utkání ztratily Trashers během dvou týdnů nové sezony.

Tíhu okolností neustál trenér Bob Hartley a byl propuštěn. Protatím ho nahradil generální manažer klubu Don Waddell. Hned v prvním zápase, pouhé dva dny po trenérské změně, slavil vítězství, přestože se hned v první třetině domácím zranil brankář Kari Lehtonen a musel ho nahradit Johan Hedberg.

Server nhl.com situaci komentuje slovy "stálo to dva týdny, dva gólmany, dva trenéry, ale Atlanta Thrashers konečně má jedno vítězství".

Nejhorší tým letošního ročníku po trenérské výměně viditelně ožil, již po šesti a půl minutách vedl 2:0, po druhé třetině 3:0 a po třech minutách třetí třetiny dokonce už 4:0.

Rangers utkání již pouze zdramatizovali třemi góly,  na všech se asistencemi podíleli buď Jaromír Jágr nebo Michal Rozsíval, u druhé branky na 5:2 dokonce oba.

Bez Vokouna i bez Haška

Do duelu Toronta s Floridou nenastoupil brankář Tomáš Vokoun, jenž podle informací agentury AP léčí podvrknutý kotník z minulého střetnutí. Nahradit ho musel Craig Anderson.

První třetinu vyhráli  2:0 hosté, druhou 2:0 domácí  O úvodní gól se v přesilovce postaral floridský Panter Rostislav Olesz.

Na rozuzlení zápasu si museli diváci počkat až do času 59:32, kdy po přihrávkách Pavla Kubiny a Tomáše Kabrleho rozhodl o vítězství Toronta Nik Antropov.

Dále čtěte:

V kanadském duelu porazila Ottawa Montreal 4:3, týmu Canadiens nepomohly ani dvě asistence Tomáše Plekance.

Edmonton zvítězil na ledě Phoenixu 4:2. Na výsledku se dvěma góly podílel Raffi Torres a dvěma asistencemi Aleš Hemský.

V dresu Washingtonu se trefil Tomáš Fleischmann, jeho tým nicméně doma prohrál s NewYork Islanders 2:5. Na první branku hostů přihrával Josef Vašíček.

Philadelphia si s přehledem poradila s New Jersey v sestavě s Patrikem Eliášem a Karlem Rachůnkem 4:0.

V brance Detroitu nastoupil místo Dominika Haška Chris Osgood, vychytal výhru 4:2 na ledě San Jose a zaznamenal i jednu asistenci.

Na výhře Bostonu nad Tampou Bay 4:1 měl velký podíl dvougólový střelec Marco Sturm.Calgary porazilo Los Angeles i díky dvěma brankám Daymonda Langkowa.

Washington - NY Islanders 2:5

Philadelphia - New Jersey 4:0

Boston - Tampa Bay  5:1

Ottawa - Montreal   4:3

Toronto - Florida 3:2

Phoenix - Edmonton 2:4

San Jose - Detroit 2:4