18. 10. 2007 6:56
Columbus - Dallas 2:3 po samostatných nájezdech
Columbus: David Výborný
Columbus: David Výborný | Foto: Reuters

Columbus - Ve středečním zápase NHL mezi týmy Columbus Blue Jackets a Dallas Stars prožívali domácí smolné chvilky. Dvakrát vedli, Dallas pokaždé vyrovnal, naposled minutu a 11 vteřin před koncem. V prodloužení gól nepadl a ze samostatných nájezdů neproměnily Blue Jackets jediný.

Trenér Columbusu Ken Hitchcock před  penaltami natolik důvěřoval Davidu Výbornému, že ho vybral jako prvního exekutora. Jenže dallaský brankář Mike Smith jeho střelu zápěstím kryl.

Ve druhé sérii překonal Fredricka Norrenu střelec dallaského prvního gólu Jussi Jokinen. Jelikož se již nikdo další netrefil, Dallas zvítězil na nájezdy 3:2.

"Za posledních několik let jsem do svého repertoáru přidal několik zakončení. Toto bylo zcela nové a vybral jsem to pravé," pochvaloval si svou backhandovou  trefu podle tiskové agentury AP Jokinen. "Nejdůležitější věcí je sebevědomí," prozradil recept  na své úspěšné nájezdy. Podle AP totiž v NHL proměnil 16. penaltu z celkových 26.

Alespoň částečně pěkné vzpomínky bude mít na utkání český útočník Jiří Novotný, jenž svým prvním gólem v dresu Columbusu zvyšoval na 2:1. Čtyřiadvacetiletý pelhřimovský rodák do středečního zápasu zaznamenal pouze dvě asistence.

V utkání Anaheimu proti Nashvillu se ve 48. minutě střetl český obránce hostí Marek Židlický s Chrisem Kunitzem. Rozhodčí jejich bitku ocenili pěti minutami. Anaheim nakonec vyhrál 3:1.

Martin Ručinský pomohl jednou přihrávkou k výhře St. Louis 3:1 na ledě Chicaga. I zde viděli diváci bitku, tentokrát běžela 47. minuta.

Patrik Eliáš asistoval u vítězného gólu New Jersey. Jeho tým slavil na ledě Pittsburghu vítězství 5:4. V dresu domácích si připsal jednu přihrávku Petr Sýkora, Eliášův kamarád a někdejší spoluhráč.

Výsledky:

Anaheim - Nashville 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 20. Perry, 45. Wirtanen, 53. Miller - 43. Sutter

Columbus - Dallas 2:3 SN (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 2. Nash, 49. Novotný - 4. Jussi Jokinen, 59. Morrow, rozh. nájezd Jussi Jokinen

Chicago - St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 14. Williams - 3. Kariya, 7. Salvador (Ručinský), 26. Tkachuk

Pittsburgh - New Jersey 4:5 (2:2, 2:2, 0:1)

Branky: 16. Talbot, 18. Roberts (Sýkora), 21. Gončar, 39. Malkin - 27. a 35. Zajac, 7. Pandolfo, 10. Madden, 51. Asham (Eliáš)