Irgl věřil ve šťastný konec: Jediný cíl byl vyhrát titul

ČTK ČTK
23. 4. 2015 22:52
Zbyněk Irgl letos vyhrál životní bitvu, ta hokejová mu ale proklouzla mezi prsty.
Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl | Foto: ČTK

Třinec - Příběhu třineckého hokejového útočníka Zbyňka Irgla scházel pouze sportovní happy end. Čtyřiatřicetiletý forvard si necelých pět měsíců po operaci nádoru na ledvině pověsil na krk stříbrnou medaili, ale ani jeho obdivuhodný návrat na led a do života nepřebil momentální zklamání z finálového neúspěchu proti Litvínovu.

"Kdyby mi samozřejmě před pár měsíci někdo řekl, že toho budu součástí a že budu na ledě, tak bych tomu asi nevěřil. Jsem strašně rád, že jsem mohl vyjet na led, ale co se týče kvality našeho manšaftu a vývoje série, měli jsme na to, abychom to vyhráli. Pro mě je ten konec nejhorší. Jediný cíl a sen byl vyhrát titul, takže je to smutný den pro mě," řekl novinářům Irgl, který do médií promluvil poprvé od svého návratu v pátém semifinálovém utkání proti Spartě.

Vítkovický odchovanec se po vyvrcholení finálové bitvy neschovával za fráze. Třinec si v šesti ze sedmi utkání s Litvínovem vylámal zuby na soupeřově defenzivě a báječně chytajícím Francouzovi a Irgl vztáhl část viny také na sebe. "Chyběly góly lídrů. Co se týče mě, když nedám gól za sedm zápasů, je to znát. To byl problém. Lídři manšaftu se neprosazovali," řekl Irgl. Střelecky naprázdno vyšli ve finále ale i dlouhodobí lídři produktivity jako Jakub Klepiš nebo Martin Adamský.

Irgl sportovně uznal, že nízká finálová produktivita Ocelářů byla ale i dílem životní formy gólmana Francouze. "Prokazoval to celý ročník, chytá výborně. Já mu to přeju, protože je výborný gólman i člověk, zaslouží si to. Chytal famózně a Litvínov strašně držel. Ale celý Litvínov odvedl výbornou práci, hráli dobře celý rok," řekl Irgl.

Jeho tělo dostalo po návratu na led pořádně zabrat. Irgl musel zvládnout za devatenáct dnů deset zápasů. "Když se hrály dva zápasy po sobě, tak ten druhý to nebylo ono. Cítil jsem, že tělo není v pohodě, v jaké by mělo být. Ale nemá cenu se na něco vymlouvat," řekl.

Zdravotním peripetiím neunikl ani v posledním finále. Už v první třetině dostal bolestivou ránu pukem do ucha a musel odstoupit ze hry. "Motala se mi hlava, tak jsem vynechal druhou třetinu. Ale chtěl jsem se vrátit zpátky do hry a věřil jsem, že se to urve. Věřili jsme do poslední chvíle i za stavu 0:1, že gól dáme a otočí se to, ale bez gólu se vyhrát nedá," řekl Irgl s velkou červenou boulí za pravým uchem.

Podle něj byl Třinec gólu nejblíže v první části. "Když jsme viděl ten prvotní nápor, věřil jsem, že to uděláme. Věřil jsem, že máme více, že když nám tam spadne gól, půjde to ještě nahoru. Ale srazila nás trochu ta oslabení, soupeř se tam zvedl, pak to bylo nahoru dolů," řekl Irgl.

Vicemistr světa z roku 2006 se ani na čtvrtý pokus nedočkal plnohodnotného titulu. S Davosem sice v roce 2007 triumfoval ve švýcarské lize, ale do NLA zamířil po základní části ve Vítkovicích až na play off. Stříbro už bral ve Vítkovicích, Jaroslavli a Mytišči. "Musíme jít dále, řekli jsme si po utkání v kabině, že to přebolí. Ale tak blízko jak letos nemusíme být dlouho," povzdechl si Irgl, který by měl v klubu zůstat i v další sezoně.

 

Právě se děje

Další zprávy