Hvězda za hvězdu. Kanaďané berou St. Louise místo Stamkose

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 2. 2014 17:45
Do kanadské hokejové reprezentace pro olympijské hry v Soči byl dodatečně povolán kapitán Tampy Bay Martin St. Louis.
Steven Stamkos a Martin St. Louis.
Steven Stamkos a Martin St. Louis. | Foto: Reuters

Soči - Do kanadské hokejové reprezentace pro olympijské hry v Soči byl dodatečně povolán kapitán Tampy Bay Martin St. Louis. Nejproduktivnější hráč minulé sezony NHL v týmu obhájců zlatých medailí nahradí spoluhráče Stevena Stamkose, který stále nedoléčil zlomeninu holenní kosti pravé nohy.

O nominaci informovalo vedení kanadské reprezentace a osmatřicetiletý St. Louis se tak po startu v Turíně 2006 představí na druhém olympijském turnaji v kariéře.

Současně to pro něj bude první mezinárodní akce od mistrovství světa v roce 2009, kde s 15 body (4+11) v devíti zápasech ovládl kanadské bodování a pomohl týmu ke stříbrným medailím. V probíhající sezoně zámořské soutěže má St. Louis na kontě 54 bodů (25+29).

Dvojnásobný nejlepší střelec NHL Stamkos už sice začal s Tampou trénovat a plánoval, že v sobotu nastoupí proti Detroitu, nakonec ale nedostal od lékařů k návratu svolení. Noha, kterou si zlomil v listopadu, totiž stále není doléčená.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy