Hudler dal vítězný gól, trefy Michálka Ottawě nestačily

8. 10. 2011 7:30
Detroit - Ottawa 5:3, Carolina - Tampa Bay 1:5
Jiří Hudler se raduje ze vstřeleného gólu
Jiří Hudler se raduje ze vstřeleného gólu | Foto: Reuters

Detroit/Stockholm/Helsinky - Útočník Milan Michálek vstřelil dva góly v pátečním utkání NHL na ledě Detroitu, jeho Ottawa však prohrála 3:5. Vítězný gól domácích si připsal Jiří Hudler, který v 31. minutě zvyšoval už na 4:0.

Na začátku třetí třetiny přidali Red Wings pátý gól, teprve poté umožnili soupeři korigovat skóre. Během necelých tří minut se dvakrát prosadil Michálek, v předposlední minutě pak snížil na konečný dvoubrankový rozdíl obránce Filip Kuba.

Gólem a asistencí se uvedl při své premiéře v dresu Columbusu útočník Václav Prospal, který do týmu Blue Jackets přesídlil v létě z New Yorku Rangers. Na úspěch jeho nového mužstva to ale nestačilo, Columbus na domácím ledě podlehl Nashvillu 2:3.

VIDEO Jágr se do NHL vrátil výhrou a bodem číslo 1600
První dojmy Jágra: NHL se změnila, víc se tady bruslí
FOTO Jágrův rekord, šarvátky i shutout. Tak začala NHL
Jágr pod lupou: Střely, asistence i slušný ice time

Hokejisté New York Rangers prohráli své zahajovací utkání NHL ve Stockholmu 2:3 v prodloužení s Los Angeles. Rangers, kteří se v přípravě představili minulý týden na ledě pražské Sparty, neudrželi ve třetí třetině vedení.

I přes prohru hokejisté NY Rangers společně slavil zisk prvního bodu
I přes prohru hokejisté NY Rangers společně slavil zisk prvního bodu | Foto: Jakub Šafránek

Jezdcům dal naději na vítězství v 51. minutě slovenský kanonýr Marián Gáborík, z příznivého stavu 2:1 se však newyorský tým radoval jen pět minut.

V čase 55:01 vyrovnala posila z Philadelphie Mike Richards a tentýž hráč asistoval u vítězné trefy Jacka Johnsona 52 sekund před koncem prodloužení.

Hokejisté Los Angeles se nyní přesunou do Berlína k utkání s Buffalem, jež v dnešním druhém evropském duelu NHL porazilo v Helsinkách 4:1 Anaheim. Ducks přeletí do Stockholmu na zápas s Rangers.

Sabres vyhráli i díky dvěma přesilovkovým gólům rakouského útočníka českého původu Thomase Vanka, jenž hned v úvodu sezony potvrdil, proč byl v minulých pěti ročnících nejlepším střelcem Buffala.

Výsledky:

Carolina - Tampa Bay 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
Branky: 9. Skinner - 26. St. Louis, 38. Lecavalier, 53. Downie, 53. Hall, 57. Malone. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.680.

Detroit - Ottawa 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Branky: 17. Bertuzzi (Kindl), 22. Lidström, 30. Emmerton, 31. Hudler, 44. I. White - 46. a 49. M. Michálek, 59. Kuba. Střely na branku: 39:32. Diváci: 20.066.

Dallas - Chicago 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 21. Goligoski, 37. Benn - 60. Leddy. Střely na branku: 33:38. Diváci: 15.285.

Columbus - Nashville 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 35. Prospal, 51. Nash (Prospal) - 26. R. Sutter, 36. C. Smith, 41. Halischuk. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.247.

Stockholm: Los Angeles - NY Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. Kopitar, 56. M. Richards, 65. Johnson - 16. Callahan, 51. Gáborík. Střely na branku: 30:26. Diváci: 13.800.

Helsinky: Buffalo - Anaheim 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 5. a 32. Vanek, 9. Leino, 26. Pominville - 25. Guenin. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.349.