Hokejovou osmnáctku přestříleli Švýcaři. Skončí šestá

Red Spo, ČTK
22. 4. 2010 22:09
Česko - Švýcarsko 5:6

Minsk - Čeští hokejisté do osmnácti let skončili na mistrovství světa stejně jako loni šestí.

Ve čtvrtečním duelu o páté místo v Minsku podlehli svěřenci trenérů Jiřího Kopeckého a Jiřího Juříka 5:6 Švýcarsku.

Češi od 19. minuty, kdy vstřelil první gól zápasu Lammer, pouze dotahovali. V divoké osmibrankové přestřelce ve druhé třetině dokázali díky trefám Frka a Sekáče v rozmezí minuty zlikvidovat vedení Švýcarů 4:2, ale po inkasované brance "do šatny" 35 sekund před druhou sirénou prohrávali 4:5.

Švýcarští mladíci své vedení ještě pojistili ve 44. minutě, kdy už stál v brance místo Willa druhý gólman Kašík. Sekáč sice druhým českým gólem v oslabení v zápase vykřesal půl minuty před koncem řádné hrací doby naději, na zvrat už Češi sílu nenašli.

Nejlepšími hráči na MS ve výběru, jenž vypadl ve čtvrtfinále s favorizovanými USA, byli vyhlášeni brankář Libor Kašík a útočníci Petr Holík a Martin Frk.

Mistrovství světa hokejistů do osmnácti let v Minsku - o 5. místo:

Česko - Švýcarsko 5:6 (0:1, 4:4, 1:1)
Branky a nahrávky:
21. Holík (Vachovec), 28. Filippi (Klimíček), 33. Frk (Holík), 34. Sekáč (Jank, Koudela), 60. Sekáč (Jank, Klimíček) - 19. Lammer (Rexha), 22. Hofmann (Schmutz, Andrighetto), 27. Hofmann (Kukan, Martschini), 29. Lammer (Vermin), 40. Vermin (Lammer), 44. Vermin (Haas, Lammer). Rozhodčí: Bokal (USA), Odins (Lot.) - Goljak (Běl.), Tomilov (Rus.). Vyloučení: 5:2, navíc D. Kindl 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2200.

Česko: Will (41. Kašík) - Valenta, Pavlík, Jank, Klimíček, Lenoch, Zámorský - Hanták, Uher, Dvořáček - Vachovec, Holík, Frk - Sekáč, Filippi, Stach - Herman, Koudela, Vlach - D. Kindl. Trenéři: Kopecký a Juřík.
Švýcarsko: Meili - Hachler, Kukan, Leu, Trutmann, Sutter, Guerra, Orellana - Haas, Lammer, Vermin - Rexha, Martschini, Bärtschi - Andrighetto, Schmutz, Hofmann - Neher, Arnold, Leuenberger - Kuonen. Trenér: Celio.