Hokejové Slavii dal vale útočník Weissmann

ČTK ČTK
1. 11. 2014 15:24
V hokejové Slavii předčasně skončil slovenský útočník Erik Weissmann, který do týmu přišel v srpnu a po úspěšných testech podepsal roční smlouvu.
Trénink hokejové Slavie.
Trénink hokejové Slavie. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - V hokejové Slavii předčasně skončil slovenský útočník Erik Weissmann, který do týmu přišel v srpnu a po úspěšných testech podepsal roční smlouvu. Pražský klub dnes na svém webu oznámil, že se s šestatřicetiletým hráčem domluvil na ukončení spolupráce.

Weissmann odehrál za Slavii v extralize devět zápasů, v nichž si připsal jednu asistenci. V bilanci na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech měl pět záporných bodů, s dalšími dvěma hráči byl v tomto ohledu nejhorší v týmu. Naposledy nastoupil před dvěma týdny proti Zlínu.

Do české extraligy se letos vrátil po deseti letech. V sezoně 2003/04 hrál ve Zlíně, s kterým získal mistrovský titul. V letech 2006 a 2007 oblékal dres Vítkovic.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy