Hokejové Pardubice se trápí, prohrály i v Budějovicích

janc
21. 9. 2007 20:30
Znojmo porazilo Zlín po samostatných nájezdech

České Budějovice - Ve třetím kole hokejové extraligy chtěly Pardubice konečně prolomit svoji sérií bez vítězství.

První třetina tomu však nenapovídala. K vidění byl průměrný hokej. Domácí přeci jen byli před svými diváky aktivnější.

Ze hry musel v 8. minutě po faulu Nováka odejít hostující střelec Petr Sýkora, jeho kulhání do šatny nevěstilo nic dobrého.

Domácí se nadechovali k náporu, ale jejich snahu překvapivě utnul puk za Turkovými zády. Pardubický Andrašovský měl ve 13. minutě dostatek prostoru, aby po chybě Jihočechů ve středním pásmu dvakrát střílel u pravé tyče českobudějovické branky. Jeho první pokus ještě Turek kryl, ale na dorážku už byl krátký.

Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro hosty z Pardubic.

Dále čtěte:

Druhá třetina měla nesrovnatelně vyšší tempo a hokejovou kvalitu. Přibylo sice vyloučených hráčů na obou stranách, ale více prostoru na ledě hokeji jen prospělo.

Domácím se podařilo skórovat třikrát, zatímco Pardubice se trefily pouze jednou, díky tomu byl stav po druhém dějství 3:2 pro České Budějovice.

Třetí třetina byl zcela v moci domácího celku. Hosté snad ani jako by nechtěli s výsledkem nic udělat. Budějovice ve 46. minutě zvýšily svůj náskok na 4:2 a zdálo se, že se utkání už bude pouze dohrávat.

Polevení domácích však bylo až příliš znatelné. Hosté se dokázali vyhecovat k mohutnému náporu, který byl korunován kontaktním gólem Pivka ze 53. minuty.

Závěrečný nápor chtěly Pardubice podpořit hrou bez brankáře, jejich snažení však gólem do prázdné brány ukončil domácí Sailer. Budějovice tak porazily hosty z Pardubic 5:3, ti jsou v novém ročníku hokejové extraligy stále bez jediného bodu.

Ústí veze z Vítkovic bod

V dalším zápase se Vítkovice utkaly s extraligovým nováčkem z Ústí nad Labem. Domácí měli co dočinění s výborně bránícím týmem, ale i přesto si vypracovali několik šancí, které ovšem nedokázali proměnit.

Hosté spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, ale Prusek v brance Vítkovic byl velmi jistý. Postupem času se hra začala vyrovnávat a od druhé třetině byl k vidění kvalitní hokej.

Zajímavý zápas dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, ve kterém hned v 61. minutě vstřelil domácí Jurečka rozhodující branku.

Znojmo rozhodlo po samostatných nájezdech

Zlín přivítal na svém ledě hokejisty Znojma. Zápas začaly oba celky ve velmi vlažném tempu, ale v průběhu první třetiny se hokejisté přeci jen trochu rozehráli a k vidění bylo několik šancí na obou stranách.

Od druhé třetiny se hrál velmi tvrdý hokej, přerušovaný častými vyloučeními. Na řadu přisly i góly na obou stranách. Utkání nakonec dospělo do prodloužení a stav 2:2 zůstal zachován až do samostaných nájezdů, které ve prospěch hostí rozhodl Pavel Selinger.

Litvínov si zápas s Třincem pohlídal jistým výkonem, vítězství 4:2 bylo zcela zasloužené.

Gólovou přestřelku viděli diváci v Karlových Varech, o osudu utkání rozhodl v 1. minutě nastavení Jaroslav Bednář - Slavia vyhrála 6:5.

Č. Budějovice - Pardubice 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Vítkovice - Ústí 3:2 po prodloužení. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Zlín - Znojmo 2:3 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Litvínov - Třinec 4:2 (1:1, 2:1, 1:)

Karlovy Vary - Slavia 5:6 (3:1, 1:2, 1:2 - 0:1)

Liberec - Sparta 3:2P (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)