Hokejová Plzeň je v extázi. Už pět kol drtí soupeře

Západočeši nasázeli už 26 branek
Klíčová posila - Martin Straka se z NHL vrátil do Čech.
Klíčová posila - Martin Straka se z NHL vrátil do Čech. | Foto: Lasselsberger Plzeň

Plzeň - Dlouho se v západočeské metropoli nehrál tak atraktivní hokej jako na začátku letošního ročníku extraligy.

Lasselsberger Plzeň vedený návratilcem z NHL Martinem Strakou drtí jednoho soupeře za druhým a po pěti úvodních kolech se může pochlubit pěti vítězstvími.

Logickým vyústěním výborné formy Západočechů je také první místo v tabulce a 26 vstřelených branek. Straka a spol. ovládli také kanadské bodování soutěže. Na jeho čele jsou hned čtyři hráči Plzně.

Úplně nejvýš se po pátečním skvělém představení proti Budějovicím vyhoupl slovenský útočník Peter Fabuš, jenž konto loňského nejlepšího týmu základní části zatížil dvěma brankami, ke kterým přidal i stejný počet asistencí.

„Diváci jsou tady naprosto skvělí. Prožíváme euforii a doufám, že tu vydrží i nadále," chválil plzeňské publikum na webu hokej.cz.

Křest ohněm si na ledě prvního celku tabulky prožil mladý brankář Mountfieldu Jakub Kovář, když musel naskočit za nemocnou jedničku Romana Turka.

„Nakonec je to ale jedno, kdo chytal. My jsme na ledě od toho, abychom podali stoprocentní výkon a dali gól. A kdyby tam byl Turek? Na to se ale nehraje," nevyčítal svého gólmanovi devět inkasovaných branek trenér Ernest Bokroš.

Ve třetí třetině přišla smršť

Debakl o pět branek byl však pro hosty možná až příliš krutý. Vždyť ještě po druhé třetině drželi vyrovnané skóre 4:4. Pak ale přišla plzeňská smršť.

„Budějovice se na utkání připravily. Věděly, že doma hrajeme dobrý ofenzivní hokej. Výborně bránily a v přesilovkách vstřelily góly. Byly nám zatím nejtěžším soupeřem na domácí půdě," zhodnotil pro hokej.cz výkon Bokrošovy družiny Michal Důras, který zaznamenal ve 44. minutě vítězný gól.

Jen o necelou minutu později se trefil i Václav Benák a když se zanedlouho prosadili i Čakajík a Vlasák, bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Plzeň se tak díky další výhře posunula znovu před Slavii a Kladno do čela extraligy. Uhájit ho však nyní nebude jednoduché, neboť teď zajíždí ke třem duelům na půdu soupeřů.

V neděli zahájí náročnou sérii ve Vítkovicích, v úterý pokračují v Litvínově a v pátek šňůru uzavřou v O2 Areně na Slavii.

„Domácí prostředí nám bude určitě chybět. Chceme ale euforii zažívat i po těch třech venkovních utkání. Hodláme přivézt nějaké body," vyhlásil smělý plán lídr extraligového bodování Peter Fabuš.