Ondřej Roubínek, rou
19. 9. 2008 20:57
Třinec - Sparta 2:4, Litvínov - KV 4:2, Kladno - PU 5:1
Hokejové derby Slavia - Sparta: závar před brankou Slavie
Hokejové derby Slavia - Sparta: závar před brankou Slavie | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Po nepříliš vyvedených výkonech ze začátku sezony pražská Sparta v hokejové O2 extralize konečně zabrala a z Třince si veze vítězství 4:2, stále neporažená zůstává Plzeň, která pěti góly ve třetí třetině složila na kolena České Budějovice. Výborně si stále vede i Kladno, které rozdrtilo Pardubice 5:1.

Natěšení Oceláři si chtěli proti Spartě spravit náladu po předchozí domácí porážce s Liberecem a začali aktivně, ale když Tomík po Balejově přihrávce ze tří metrů jen trefil Pöpperleho betony, prvního gólu se dočkali Pražané.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Jakub Koreis našel zpoza branky přesně hůl Petra Tona, který bez problémů zavěsil pod víko - 1:0. Domácí se sice okamžitě vrhli do útočení, ale o necelé dvě minuty později už prohrávali o dvě branky.

Od modré napřáhl Gulaši a David Výborný s přehledem dorazil puk za bezmocného Vojtka.

Hadamczik pořádně zuřil. Sprostě urážel rozhodčí
Slavia vede extraligu. V předehrávce zdolala Vítkovice

Ještě do konce prvního dějství ale dokázali Oceláři snížit. Jiří Polanský zpoza branky přesně našel Miroslava Kováčika, který prostřelil sparťanského gólmana.

Ale Sparta odpověděla hned v úvodu druhé třetiny. Nenápadnou střelou se prosadil Marek Černošek a Pražané vedli znovu o dva góly.

Kontaktní gól měli domácí nadosah v polovině zápasu, jenže v oslabení podržel Spartu brankář Pöpperlu, kterému při střele Polanského pomohla i tyč.

A Holešovičtí trestali. Petr Ton prokličkoval přes celé kluziště a ideálně předložil Martinu Podlešákovi, který s přehledem poslal puk za Vojtka.

Ve 49. minutě vykřesal šanci pro Třinec Josef Balej, ale Oceláři ani přes veškerou snahu další branku nepřidali.

Plzeň stále neporažená

Zatím neporažená Plzeň vykročila za pátým vítězstvím v sezoně už ve třetí minutě duelu proti budějovickému Mountfieldu.

Do samostatného nájezdu se hnal Martin Straka, ale byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To s přehledem proměnil Tomáš Vlasák a domácí vedli 1:0.

Jihočeši se ale ihned začali hnát za vyrovnáním a uspěli už o tři minuty později. V rozhozené plzeňské obraně se nejlépe zorientoval Ivan Huml, který propálil Romana Málka, jenž měl zakrytý výhled.

Budějovičtí se namlsali rychlou odpovědí, ale v brejku dva na jednoho Hřebejk Málka nepřekonal.

A hned znovu udeřilo na druhé straně. Po deseti minutách obkroužil branku Jihočechů Důras, Jakub Kovář vyrazil puk jen před sebe a nekrytý Radek Matějovský vrátil domácím vedení.

Martin Straka si v zápase připsal jen jednu asistenci, ale ukázali se jeho spoluhráči. | Foto: Lasselsberger Plzeň

To ale Lasselsbergeru vydrželo znovu jen chvíli. Budějovice dobře sehrály přesilovku a několikrát tečovaná střela od modré nakonec skončila díky Ivanu Humlovi až v síti - 2:2.

Gólová přestřelka pokračovala i nadále. Nejdříve poslal poprvé Jihočechy do vedení přesnou tečí Milan Gulaš, ale ani ne po pěti minutách bylo díky blafáku Michala Důrase vyrovnáno.

A po dalších čtyřech minutách strhl vedení na stranu Západočechů Peter Fabuš. Jenže Mountfield dokázal opět rychle vyrovnat. Radek Duda předložil puk před branku volnému Tomáši Kůrkovi, který ho bez problémů poslal za Málka - 4:4.

Jenže na začátku závěrečné části přišla plzeňská smršť. Po nádherné akci Hudce zamířil z první přesně pod víko Michal Důras a o 53 vteřin později poslal domácí do dvougólového náskoku v přesilovce Václav Benák.

To ale stále nebylo všechno. Na 7:4 zvýšil po Durasově vysunutí Martin Čakajík, po další minutě Martin Straka vybídl ke skórování Tomáše Vlasáka, a ten nezaváhal - 8:4.

Poslední hřebíček do rakve zatloukl těsně před koncem do jihočeské rakve Peter Fabuš a domácí mohli slavit už páté vítězství v sezoně.

Kladno rozdrtilo Pardubice

Kladno se proti Pardubicím dostalo díky Frolíkovi na začátku zápasu rychle do vedení a v úvodu druhé třetiny pak zasadilo Východočechům dva rozhodující údery.

Nejdříve v brejku dva na jednoho uspěl Richard Diviš a o dvě minuty později zvýšil po asistenci gólmana Kopřivy na 3:0 Petr Tenkrát. A když před koncem prostřední části zvýšil na 4:0 Kalla, bylo prakticky rozhodnuto.

Další gól domácích přidal ve 48. minutě Růžička, alespoň čestný úspěch Pardubic přidal tři minuty před koncem Starý.

Hokejisté Karlových Varů se na ledě Litvínova radovali z gólu už po minutě a půl, když puk za Hübla dotlačil František Skladaný. Situaci ještě sudí konzultoval s videem, ale branku i přes protesty domácích uznal.

František Lukeš se raduje po vstřelení branky Spartě ve druhé třetině. Nahrával Robert Reichel. | Foto: Ondřej Besperát

Domácí se dočkali odpovědi hned na začátku druhé třetiny. Po 44 vteřinách nejdříve Kubinčákovu dorážku skvěle vychytal Mensator, ale puk se dostal k Robertu Reichlovi, který už měl snadnou pozici - 1:1.

Blíže k vítězství posunul Energii ve 45. minutě po krásné akci Kristek, ale Severočeši dokázali bleskově odpovědět. Z velkého úhlu překvapil Mensatora Jakub Černý a bylo vyrovnáno.

Chemici dokonali obrat o necelé dvě minuty později. Ještě ze středního pásma prostřelil gólmana hostí František Lukeš a při zoufalém náporu hostí pečetil do prázdné branky Vojtěch Kubinčák.

Zlín srovnal ve Znojmě minutu před koncem

Znojmo v jihomoravském derby načalo Zlín už v první třetině, kterou Orli orámovali přesnými zásahy Plášek a Procházka.

O snížení se v polovině zápasu postaral Leška a hosté se nakonec dočkali těsně před koncem i vyrovnání - se štěstím se od modré trefil Hamrlík.

V prodloužení gól nepadl, a tak o vítězi musely rozhodnou samostatné nájezdy. V těch si díky Bičánkovu zásahu bonusový bod nakonec připsalo domácí Znojmo.

Boleslav se bodů opět nedočkala

Liberec posilněný první výhrou v sezoně na ledě Třince začal v zápase s nováčkem z Mladé Boleslavi aktivně a hned ve třetí minutě se dočkal gólové odměny. Podkonického ještě brankář Šindelář vychytal, ale na dorážku Václava Pletky už nestačil.

Středočeši se sice snažili o vyrovnání, ale v žádné ze svých šancích neuspěli, a tak v polovině zápasu přišel trest v podobě gólu Václava Nedorosta.

Hosté se přeci jen dočkali. Po třech minutách dotlačil do sítě puk Roman Pšurný a vykřesal nováčkovi šanci na zvrat. Jenže Liberec rychle odpověděl a díky zásahu Andreje Podkonického to bylo znovu o dvě branky.

Boleslavští hokejisté se ale stále nevzdávali a ve 47. minutě kontaktní gól vstřelil Richard Král. Ale na víc to hostům nestačilo, do prázdné brány navíc v poslední minutě pečetil vítězství Liberce Pletka a Boleslav stále zůstává bez bodu.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
20. Kováčik (Polanský), 49. Balej (Moravec) - 8. Ton (Koreis), 10. Výborný (Gulaši, Ručinský), 22. Černošek (Broš, Kratěna), 34. Podlešák (Ton).
Třinec: Vojtek - Výtisk, Sekeráš, Malec, Andersons, Lojek, Gureň, Tomík - Moravec, Balej, Květoň - Peterek, Martynek, Polák - Polanský, Kováčík, Hampl - Piecha, Pavelek.
Sparta: Pöpperle - Černošek, Gulaši, Hanzlík, Bolf, Ptáček, Cunik, Látal - Výborný, Ručinský, Netík - Broš, Kratěna,Ton - Langhammer, Podlešák, Melichárek - Hrdel, Koreis.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Moeller Pardubice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Frolík (Skrbek), 21. Diviš (Procházka , Patera), 23. Tenkrát (Kopřiva), 37. Kalla (Skrbek, Patera), 48. Růžička (Rudovský) - 58. Kolář (Starý).
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Skrbek, Hořava, Šmach - Diviš, Patera, Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Steiler, Kuchler - Eberle.
Pardubice: Lašák - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Koma, Šeda - Pivko, Divíšek, Tvrdík - Somík, Cetkovský, Ondřej - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Pucher, Radil.

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Reichel (Kubinčák, Šlégr), 46. Černý (Kroupa), 48. Lukeš (Šlégr), 60. Kubinčák (Reichel) - 2. Skladaný (Bílek), 45. Kristek (Melenovský).
Litvínov: Hübl - Walter, Šlégr, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Kubát, Vobořil, Švarný - Bahenský, Reichel, Lukeš, Kubinčák, Branda, Jenáček, Jánský, Hübl, Trávníček, Černý, Rindoš, Mach.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Hanzlík, Řezníček, Mudroch, Duben, Grof, Prošek - Němec, Košťál, Skuhravý, Dej, Kristek, Skladaný, Bílek, Melenovský, Hluchý, Zucker, Kuběna, Procházka, Kumstát.

HC Znojemští Orli - RI Okna Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 0:1) po sam. náj.
Branky a nahrávky: 5. Plášek (Svoboda), 18. Procházka (Štach, Tesařík), rozhodující nájezd Bičánek - 31. Leška (Galvas), 60. Hamrlík (Galvas, Kollár)
Znojmo: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Kotaška, Mrázek - Selingr, Procházka, Erat - Svoboda, Haman, Plášek - Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun.
Zlín: Biegl (Sedláček) - Bořuta, Galvas, Hamrlík, Kučný, Lučka, Míka, Nosek - Balán, Balaštík, Čech - Köhler, Kollár, Kubiš - Leška, Mokrejš, Ondráček - Pšurný, Rachůnek, Vlach - Záhorovský.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Mountfield 9:4 (2:2, 2:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 3. Vlasák, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Pácal), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Kracík, Šindel) - 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda).
Plzeň: Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Zápotočný, Pácal, L. Martinec - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš - Kubica.
Budějovice: Kovář - Frolo, Toman, L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený - M. Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Šimánek, Sailer - Duda, Vak, Gulaš - L. Květoň, Mertl, Hřebejk - Kuchejda.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Pletka (Podkonický), 33. Nedorost (Podkonický, Jiruš), 38. Podkonický (Zíb), 60. Pletka (Podkonický) - 36. Pšurný, 47. Král (Kočí).
Liberec: Fikrt - Žabka, Jiruš, Harant, Jareš, Zíb, Modrý, Hunkes, Derner - Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, Procházka - Vantuch, Rapáč, Špaček.
Boleslav: Šindelář (41. Chábera) - Jindra, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Marušák, Posmyk - Štrba, Eiselt, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - Barinka, Čech, Boháč - Bauer, Pšurný, Sýkora - Král.