Hokejisty Znojma posílili Američan Stretch a Kanaďan McEachen

ČTK ČTK
29. 4. 2018 11:10
Po řadě odchodů hlásí hokejisté Znojma také příchody. Na jih Moravy míří ze zámoří jeden obránce a jeden útočník. Se Stretchem posíláme v první formaci, řekl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.
Hokejisté Znojma.
Hokejisté Znojma. | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Hokejisty Znojma posílí v příštím ročníku ligy EBEL osmadvacetiletý americký střední útočník C.J. Stretch a o rok mladší kanadský obránce Patrick McEachen. Už koncem března se do Znojma vrátil po ročním působení v Innsbrucku brankář Patrik Nechvátal.

Znojmo se v uplynulém ročníku EBEL ligy neprobojovalo do play off. Po sezoně došlo v kádru jediného českého účastníka mezinárodní soutěže k řadě změn.

Odešli brankář Marek Schwarz, obránci Antonín Bořuta, Marek Biro, Josef Zajíc, André Lakos, a útočníci Colton Yellow Horn, Radek Číp, Štěpán Csamangó, Tomáš Plíhal a Adam Raška. Jiří Beroun ukončil kariéru a stal se asistentem trenéra Miroslava Fryčera.

Nová posila Stretch pochází z Kalifornie, hrával v nižších zámořských soutěžích ECHL a AHL, kde bylo jeho hlavní působiště v Oklahomě a Bridgeportu. Poslední tři sezony působil v druhé německé lize v Rosenheimu a Frankfurtu, se kterým loni získal mistrovský titul.

McEachen pochází z kanadské provincie Ontario a hokejově vyrostl v místních juniorských ligách. Tři sezony odehrál v univerzitní soutěži. Měl nakročeno do NHL, na kempu jej zkoušela Carolina Hurricanes. V užším výběru se neprosadil.

Své evropské angažmá začal ve francouzském Gapu, kde pomohl k zisku mistrovského titulu. V uplynulé sezoně hrál v Bordeaux. Byl třetím nejproduktivnějším obráncem ve francouzské lize.

"Stretch byl žhavým zbožím na hokejovém trhu. Jsme rádi, že se nám jej podařilo získat. Počítáme s ním v první formaci. McEachen je ofenzivně laděný obránce, který dokáže založit útočnou akci. Dá se použít pro přesilové hry," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy