Hokejista je po bitce v bezvědomí. Lékaři jsou bezradní

yac
16. 12. 2008 14:10
Tragédií skončila bitka v nižší hokejové soutěži
Bitky v hokeji vždy přitahovaly pozornost. Ale také zranění. (Ilustrační foto)
Bitky v hokeji vždy přitahovaly pozornost. Ale také zranění. (Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Brantford  - Tragický konec může mít bitka mezi hokejisty v jedné z nižších kanadsk7ch soutěží, po níž se jeden ze soků, Don Sanderson, ocitl v komatu.

 

Jednadvacetiletý obránce týmu Whitby Dunlops se dostal ve třetí třetině utkání mezi Dunlops a Brantfordem do křížku s domácím Corey Fultonem.

 

Při krátké pěstní výměně názorů se ale Sandersonovi svezla helma a když oba hráči v klinči upadli, udeřil se hlavou o led.

 

Čtěte také:
Colorado zaskočilo Detroit, u výhry asistoval Hejduk

Havlát rozhodl duel s Columbusem. Vstřelil vítězný gól 

 

Sanderson ztratil vědomí a přivolaní lékaři jej okamžitě nechali převézt do nemocnice. Během cesty se Anderson probral a údajně lékařům nadával. „Pusťte mě zpátky na led," opakoval údajně dle serveru thestar.com několikrát.

 

Poté opět upadl do bezvědomí, z nějž se dosud neprobudil. V pondělí prý lehce pohyboval prsty na ruce, ale ani lékaři zatím netuší, jak se jeho stav bude vyvíjet.

 

Spoluhráči i žurnalisté se shodují, že šlo o nešťastnou událost. „Nikdo neobviňuje Coreyho Fultona," tvrdí ředitel Whitby Dunlops, R. J. Ford.

 

Sandersonův incident tak znovu vyvolal debatu ohledně bitek v hokeji.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy