FOTO Ó, Kanado, už jsi zase zlatá! Díky hokejistkám

Prohlédněte si fotografie z dramatického finále olympijského turnaje hokejistek v Soči, v němž Kanaďanky senzačně otočil zápas s týmem USA:
Čtvrté zlato za sebou dobyly po fantastickém obratu ve finálovém duelu proti tradičním sokyním z USA a výhře 3:2 v prodloužení. "Byla to snaha celého týmu. Byly jsme moc šťastné za to vyrovnání, protože ještě nebylo po všem. Srovnaly jsme, ale bylo zřejmé, že je pořád hodně práce před námi," řekla Poulinová, jež zápas v 69. minutě ukončila.
Američanky přitom byly velmi blízko druhému triumfu po Naganu 1998, neboť ještě na začátku 57. minuty vedly 2:0.
Kanaďanky si ceněný triumf užily. "Je to nejlepší hokejistka na světě, klobouk dolů," prohlásila na adresu střelkyně finále Jayna Heffordová, která byla společně s Hayley Wickenheiserovou u zisku všech čtyř zlatých olympijských medailí od Salt Lake City 2002.
Společné foto (staro)nových olympijských vítězek. "Když máte Poulinovou v týmu, víte, že v těch klíčových momentech udeří," dodala Heffordová. "Byla to dlouhá cesta za čtvrtým zlatem. A pravděpodobně nejobtížnější rok, který tento tým kdy prožil," podotkla Wickenheiserová.
Foto: Aktuálně.cz
Reuters Sport Reuters, Sport
20. 2. 2014 22:23
Prohlédněte si fotografie z dramatického finále olympijského turnaje hokejistek v Soči, v němž Kanaďanky senzačně otočil zápas s týmem USA:

Více o finále Kanada - USA čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 31 minutami

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy