reklama
 
 
15.15, konec zápasu • MS v hokeji • Skupina A
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Slovensko. Vlajka
Slovensko
Kazachstán. Vlajka
Kazachstán
 • 2. Graňák (Šatan), 38. Hudáček (Graňák, Chára), 49. Kopecký (Baranka, Sekera), 60. Kopecký (Handzuš)
 • 12. Rymarev, 44. Puškarjov (Žaljaukov)

Vítejte u online přenosu Aktuálně.cz ze zápasu skupiny A na MS v hokeji mezi týmy Slovenska a Kazachstánu, který začíná v 15:15.

Oba týmy přijely tradičně na šampionát s odlišnými ambicemi a také jejich momentální situace tomu docela odpovídá.

Slováci by rádi pronikli do čtvrtfinále, ovšem k tomu je ještě čeká dlouhá cesta. První tři body totiž získali až ve třetím zápase proti USA (4:2). Předchozí dva duely s favority skupiny prohráli shodně o gól - s Kanadou 2:3 a s Finskem 0:1.

To Kazaši hráli nemají na svém kontě ani bod. Všechny hratelné soupeře přitom už mají za sebou - se Švýcary prohráli 1:5, s Francií 3:6 a s Bělorusy 2:3.

Týmy přijely na led helsinské Hartwall arény a poslouchají své národní hymny.

Podívejme se na sestavy obou mužstev a jména rozhodčích.

Slovensko: Laco (Hamerlík) - Baranka, Sekera, Graňák, Chára (C), Vydarený, Starosta, Sersen - Radivojevič, Kopecký, Handzuš - Surový, Hudáček, Šatan - Miklík, Tatar, Mikúš - Haščák, Bartovič, Bližňák - od 21. minuty Hossa .

Kazachstán: Jeremejev (Kolesnik) - Novopašin, Šemelin, Trošinski, Jakovenko, Fadejev, Savčenko, Kolesnikov - Žajlauov, Upper (C), Puškarjov - Dudarev, Krasnoslobodcev, Rymarev - Polišuk, Bumagin, Romanov - Spiridonov, Savenkov, Voroncov.

Rozhodčí: Jablukov (RUS), Jeřábek (CZE) - Dahmen (SWE), Šeljanin (RUS).
 

1.

Utkání právě začalo.

2.

Slováci vedou 1:0! A hned po minutě a osmi sekundách vidíme první branku utkání. Šatan zpoza brány našel před brankovištěm DOMINIKA GRAŇÁKA, a ten nadvakrát překonal Jeremejeva.

Bývalý slávista Graňák už podruhé za Slováky otevírá skóre utkání, povedlo se mu to i v předchozím zápase s USA.

4.

Slováci jsou i nadále při chuti, ale Kazaši jsou už mnohem pozornější.

5.

Chára a Graňák tvrdě vypálili od modré, Jeremejev je však pozorný.

5.

Na druhé straně vyzkoušel Lacovu pozornost Šemelin.

7.

Dalším Kazachem, který prověřil Laca, byl Rymarev. Slovenský gólman však tentokrát kotouč včas nepokryl a hned u něj byli soupeřovi hráči jako vosy. Slováci ale situaci ustáli bez vážnějšího ohrožení.

8.

Nyní nedůraz vedl k ošemetné siuaci na druhé straně. Vše vyvrcholilo pohotovou střelou Starosty z první, Jeremejev byl ale pozorný.

11.

Teď Jeremejev zachránil Kazachy před druhou brankou. Vydarený nahodil puk na kazašskou branku, před níž jeden ze Slováků tělem tečoval mimo Jeremejevův dosah. Ten však na poslední chvíli pro kotouč dosáhl hokejkou a odrazil jej pryč.

Miklík střílí na Jeremejeva v utkání Slovensko - Kazachstán Miklík střílí na Jeremejeva v utkání Slovensko - Kazachstán. | Foto: Reuters
11.

Laco znovu v permanenci. Tentokrát už se na své spoluhráče i zlobí.

12.

Kazaši srovnávají na 1:1! Tak nakonec se Slovákům jejich laksnost vymstila. JEVGENIJ RYMAREV zajel za slovenskou bránu, naznačil otočku, ale místo toho se bleskurychle vynořil u tyče a zasunul puk do brány.

 

14.

Kazachy dostalo vyrovnání zpět do zápasu a na jejich sebevědomí to je poznat.

17.

Dudarevovy pokusy z levého křídla nadvakrát zblokovány.

18.

A další ohrožení z hole Romanova, Laco puk vytěsnil ramenem. Kazaši začínají mít lehce navrch.

Konec první třetiny.

V první třetině jsme sledovali nejprve převahu Slováků, kteří využili hned první velkou šanci. Postupně však až moc čekali, s čím přijdou Kazaši a ti toho dokázali využít ve vyrovnání.

Střet Starosty a Savenkova v utkání Slovensko - Kazachstán Střet Starosty a Savenkova v utkání Slovensko - Kazachstán | Foto: Reuters
21.

Začala druhá třetina.

autor: Tomáš Kubánek | 9. 5. 2012

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama