14. 10. 2011 7:29
Patrik Eliáš zajistil New Jersey prodloužení
Milan Hejduk
Milan Hejduk | Foto: Reuters

Praha - Vyrovnávacím gólem položil Milan Hejduk základ k vysoké výhře Colorada 7:1 na ledě Ottawy.

Český útočník se trefil v 8. minutě během přesilové hry, čímž odpověděl na úvodní branku Milana Michálka zkraje zápasu. Navíc si připsal ještě asistenci u poslední branky Jonese.

Na 1:1 vyrovnával také Patrik Eliáš, který tak svému New Jersey zajistil v utkání s Los Angeles bod. Ten druhý přidali ´Ďáblové´ v samostatných nájezdech.

Jágr: Nahoru dolů hrát nebudu. To by nebyla moje výhoda
VIDEO Flyers v NHL září, Jágr s Voráčkem bodovali

Nepříliš povedený debut v dresu Washingtonu si vylepšil brankář Tomáš Vokoun v následujícím střetnutí s Pittsburghem, v němž za svá záda pustil jen dvě z celkem 41 střel a výrazně tak přispěl k výhře 3:2 v prodloužení.

Ondřej Pavelec naopak na premiérovou výhru za Winnipeg stále čeká. Tentokrát jí byli Jets blízko, když v Chicagu vedli v 8. minutě už 2:0. Jenže domácí nepříznivý stav rychle otočili a zvítězili 4:3.

I ve třetím zápase nové sezony bodoval detroitský forvard Jiří Hudler, který se asistencí podílel na vítězství nad Vancouverem 2:0.

Výsledky NHL:

New Jersey - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
14. Eliáš (Sýkora), rozh. nájezd Kovalčuk - 2. Gagné.

NY Islanders - Tampa Bay 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
1. a 16. Tavares, 10. Moulson, 19. Parenteau, 27. Grabner - 8. Stamkos.

Pittsburgh - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
3. a 57. Neal - 22. Knuble, 41. Ovečkin, 63. Wideman. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 41 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,1 procenta.

Montreal - Calgary 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
2. A. Kosticyn - 8. a 34. Bourque, 12. Hagman, 15. Moss.

Dallas - St. Louis 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
19. Eriksson, 28. Burish, 35. Morrow - 35. D'Agostini, 44. Stewart.

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
29. Abdelkader, 31. Filppula (Hudler).

Nashville - Phoenix 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
35. Suter, 50. Wilson - 13. Schlemko, 15. Whitney, 19. Korpikoski, 32. Boedker (Hanzal), 59. Doan (Klesla).

Minnesota - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
29. Cullen, rozh. nájezd Setoguchi - 12. R. Smyth.

Chicago - Winnipeg 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
10. Brunette, 17. P. Kane, 21. Marián Hossa, 27. Bolland - 5. a 8. Slater, 35. Wellwood. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta.

Ottawa - Colorado 1:7 (1:2, 0:1, 0:4)
Branky: 5. M. Michálek - 38. a 58. Lindström, 8. Hejduk, 9. Landeskog, 42. Duchene, 45. Winnik, 54. Jones (Hejduk).