Hejduk dal trestné střílení. Radoval se ale Hemský

Sport Sport, Red Spo
13. 10. 2008 7:45
Edmonton - Colorado 3:2
Coloradská elita Sakic, Stastny, Hejduk se prosadila, ale vítězství nevybojovala. | Foto: Zuzana Hronová, Reuters

Edmonton - Tenhle duel NHL bývá vždy z českého pohledu zajímavý i proto, že k hlavním hvězdám obou týmů patří dva Češi, kteří si navíc v pardubickém dresu zahráli i v jednom útoku. Edmonton vs. Colorado.

I tentokrát oba o sobě dali vědět. Olejář Aleš Hemský hned v 7. minutě ukázal, že spolupráci se Shawnem Horcoffem  nezapomněl ani přes dlouhý výpadek, způsobený Horcoffovou operací koncem minulé sezony.

Čtěte více:

Hemský nahrával, jeho edmontonské „dvojče" střílelo a domácí vedli 1:0.

Ve 22. minutě vyrovnal nestárnoucí Joe Sakic, ve 46. vyrovnal Dustin Penner, jehož nejslavnější chvíle měla teprve přijít.

V čase 50:00 proměnila trestné střílení coloradská stálice Milan Hejduk a vyrovnala na 2:2. Šest vteřin před koncem normální hrací doby rozhodl o vítězství Edmontonu 3:2 dvougólový Penner.

Zajímavý průběh mělo představení San Jose v Los Angeles. O jediný gól se postaral svou první trefou v NHL hostující Žralok Lukáš Kašpar ve 30. minutě. Jelikož se již nikdo jiný netrefil, utkání skončilo 0:1.

Kašpar byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

"Chtěl jsem mu to dát k jeho vzdálenější tyči. Šlo to nejdřív do konstrukce, pak do branky," líčil svůj triumf nad Jasonem LaBarberou  podle agentury AP Kašpar. "Abych vám řekl pravdu, ani jsme to pořádně neviděl. Díval jsem se kolem a viděl jsem dříve rozhodčího, jak ukazuje gól než puk v brance. Byl jsem hrozně šťastný."

Phoenix vyhrál na ledě Anaheimu 4:2, v drese hostů se neprosadili Martin Hanzal ani Zbyněk Michálek.

Edmonton - Colorado 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 46. a 60. Penner, 7. Horcoff (Hemský) - 32. Sakic, 50. Hejduk (trestné střílení)

Los Angeles - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 30. Kašpar

Anaheim - Phoenix 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 34. Carter, 57. Parros - 22. a 57. Doan, 12. Boedker, 29. Turris