11. 10. 2008 8:45
Dallas - Columbus 4:5 po prodloužení
Patrik Eliáš vstřelil hned v prvním duelu sezony vítězný gól.
Patrik Eliáš vstřelil hned v prvním duelu sezony vítězný gól. | Foto: Reuters

Buffalo - Premiéru jako hrom zažil v hokejové NHL český mladík Jakub Voráček. Devatenáctileté pravé křídlo se v dresu Columbusu uvedlo brankou a asistencí a výrazně tak přispělo k vítězství svého týmu v Dallasu po prodloužení.

Jednu gólovou přihrávku si připsal také jeho spoluhráč Jiří Novotný.

Kromě Dallasu byly ale všechny domácí týmy v pátek stoprocentní a připsaly si shodně po dvou bodech.

Nejvíc se na ně nadřeli hokejisté Buffala, kterým po nerozhodném výsledku 1:1 vybojoval bonusový druhý bod až český forvard Aleš Kotalík v samostatných nájezdech. Jedinou branku Montrealu vstřelil na druhé straně veterán Robert Lang.

Vítěznou trefu si připsal v úvodním zápase sezony Patrik Eliáš z New Jersey. Ne jeho zásah z úvodu druhé třetiny nenašli Islanders žádnou odpověď, když nedokázali překonat skvěle chytajícího Brodeura v domácí brance.

Rangers vyhrávají i dál

Tomáš Plekanec se neprosadil. Proti byl buffalský brankář Miller.
Tomáš Plekanec se neprosadil. Proti byl buffalský brankář Miller. | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Kanadský gólman si tak připsal premiérové vítězství v letošním ročníku a Patricku Royovi, který vede historickou tabulku brankářů s největším počtem vychytaných výher (551) se přiblížil už na pouhých 12 utkání.

Češi byli vidět také v zápase Caroliny s Floridou. Domácím pomohl k bodům dvěma asistencemi František Kaberle, za hosty korigoval skóre Radek Dvořák, přihrávku si připsal zase Kamil Kreps.

Dobrou formu z Prahy si do zámoří přivezli hokejisté New Yorku Rangers. Vítěznou trefu si v duelu s Chicagem připsal v jejich dresu znovu nedávný spoluhráč Jaromíra Jágra z útoku Brandon Dubinsky.

Ten rozhodl už minulý zápas s Tampou v pražské O2 Areně.

New Jersey - New York Islanders 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)