Nevazmóžno, zaznělo z Moskvy. Lev půjde do O2 Arény

Zdeněk John
22. 6. 2012 16:33
Majitelé HC Lev a provozovatel O2 Arény se velmi přiblížili k dohodě o nájmu za halu
O2 Aréna při zápase Slavie Praha v extralize
O2 Aréna při zápase Slavie Praha v extralize | Foto: Eduard Erben

Praha – Zvraty v hokejových zápasech jsou někdy ohromující, ale co je to proti jednáním o tom, kde bude své domácí zápasy hrát první pražský klub v Kontinentální hokejové lize HC Lev.

Majitelé HC Lev a provozovatel O2 Arény se velmi přiblížili k dohodě, že se rusko-pražský klub přece jen nastěhuje do nejmodernější tuzemské haly. Původní jednání, která vedli spolumajitel Lva Jan Musil (ČKD Group) a společnost Bestsport (provozuje arénu) přitom zkrachovala na cenových podmínkách.

Nic jistého: na 99,9 procenta

O tom, že nyní Lev a Bestsport prakticky stojí před dohodou, informoval jako první placený internetový deník Insider. „Na 99,9 procenta skončí jednání tím, že Lev bude hrát své zápasy právě tam,“ citoval deník Insider zdroj blízký klubu HC Lev.

HC Lev bude mít svou tréninkovou základnu v hale Sparty v Holešovicích. Má smluvně zajištěno, že zde může odehrát i některé zápasy. Ale když se ruští spolumajitelé HC Lev dozvěděli, že by měl hrát ve stařičké Tipsport aréně všechny své zápasy, vydali podle informací Aktuálně.cz z Moskvy pokyn, aby se stůj co stůj našlo řešení, jak hrát v moderní O2 Aréně.

Pro pečlivé pozorovatele případu, který se vleče jako uzdravování achilovky Tomáše Rosického, to musí být nečekané rozuzlení. Ví se totiž, že předchozí jednání krachovala nejprve na technických podmínkách (třeba rozměry kluziště, nebo souběh s nájmem Slavie Praha), aby nakonec úplně skončila na tom nejpodstatnějším – na penězích.

Moskva přitlačila

Pak ale zatlačila Moskva. HC Lev oficiálně patří napůl české podnikatelské skupině ČKD Group, napůl pak ruským podnikatelům, od nichž nitky vedou přes Švýcarsko do Moskvy.

A právě ti mají rozhodující slovo v tom, jak se Lev v jednáních s Bestsportem zachová.

Původně HC Lev nabídl za zápas v O2 Aréně 715 tisíc korun. Žádal ale také, aby v ceně byly některé služby, například ochranka, které jsou v KHL mnohem dražší než v extralize. Majitelé Bestsportu měli pocit, že by pak museli vlastně zápasy KHL v aréně dotovat.

Nyní HC Lev nabízí „konstrukčně jinou cenu“. Aktuálně.cz se nepodařilo zjistit přesnou výši cenové nabídky, protože se o ní stále jedná, ale je zřejmé, že už se služby nebudou počítat jako součást nájmu.

Podle lidí, kteří mají blízko k oběma stranám jednání, se nedá vyloučit, že dohoda bude na stole už příští týden.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy