29. 12. 2009 9:20
LA Kings - Minnesota 3:4
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Martin Havlát přispěl v pondělním utkání NHL jedním gólem k výhře Minnesoty 4:3 na ledě Los Angeles.

Mladoboleslavský rodák se prosadil v úvodu druhé části, kdy otevřel skóre utkání. Domácí Kings ale na jeho trefu dokázali gólově odpovědět, stejně tak i v závěrečné třetině zvládli srovnat dvoubrankový deficit.

Zlomila je až v 58. minutě trefa Erica Belangera, který v zápase zaznamenal dvě branky a asistenci.

Druhým hattrickem v NHL zařídil Rene Bourque výhru Calgary 4:1 v Edmontonu. Osmadvacetiletý útočník rozdělil své zásahy rovnoměrně do všech tří třetin a pokaždé skóroval v různých herních situacích.

Při rovnovážném počtu hráčů kontroval na trefu Ryana Potulného, druhý gól přidal v přesilové hře a hattrick zkompletoval v oslabení.

V závěrečných pěti minutách kanadského derby došlo i na tři bitky, v jedné z nich byl i akterém český obránce Ladislav Šmíd, třetí hvězda zápasu, který se popral s kapitánem Calgary Jarome Iginlou.

New Jersey - Atlanta 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
11. a 41. Parise (na druhou Eliáš), 17. C. White - 10. Kovalčuk, 48. Reasoner (Kubina).

Washington - Carolina 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)
22. M. Green (Fleischmann), 33. Fehr, 42. Ovečkin - 11. a 59. E. Staal, 8. T. Ruutu, 15. J. Jokinen, 24. Sutter, 50. Samsonov.

Columbus - Detroit 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)