Eratův gól nezabránil Chicagu v cestě do čela NHL

Reuters Reuters, ČTK, Red Spo
28. 12. 2009 7:36
Nashville - Chicago 4:5
Martin Erat z Nashville Predators se snaží přeskočit hůl Coryho Saricha z Calgary Flames. | Foto: Sport, Reuters

New York - Hokejový útočník Martin Erat byl jediným českým hráčem, který se v šesti zápasech nedělního programu NHL gólově prosadil.

Třebíčský rodák dostal Nashville na začátku druhé třetiny v Chicagu do vedení 2:1, ale Predators nezvládli poslední třetinu, v níž čtyřikrát inkasovali, a nakonec prohráli 4:5.

Rozhodující ránu zasadil Nashvillu útočník Patrick Kane, který vítěznou branku vsítil v poslední minutě utkání. Chicago se výhrou posunulo do čela soutěže.

Český brankář Tomáš Vokoun v letošním jediném vzájemném utkání Floridy s Bostonem zastavil všech čtyřicet střel soupeře a připsal si třetí čisté konto sezony, přesto ve druhém měření sil dostal přednost v brance Panthers Scott Clemmensen.

Vokounův náhradník si nepočínal zle, inkasoval dvakrát z 28 střel, ale v útoku ho spoluhráči dostatečně nepodpořili a Florida na svém ledě podlehla Bostonu 1:2. U jediného gólu Panthers asistoval Radek Dvořák.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Philadelphia 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 24. Sim - 2. Briere, 37. J. Carter. Střely na branku: 29:30. Diváci: 12.819.

Florida - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 5. Moore (Dvořák) - 37. Ryder, 45. Sturm. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.799.

St. Louis - Buffalo 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky: 11. a 36. Steen, 30. Brewer - 28. a 44. Grier, 48. a 57. Connolly, 16. Hecht. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.150.

Pittsburgh - Toronto 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 6. Cooke, 28. Crosby, 58. Rupp - 3. Schenn, 17. Stempniak (Kaberle), 36. J. Blake, 59. I. White. Střely na branku: 24:27. Diváci: 17.132.

Chicago - Nashville 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)

Branky: 7. a 60. P. Kane, 47. a 53. Madden, 54. Campbell - 2. Goc, 21. Erat, 56. Hamhuis, 57. Franson. Střely na branku: 29:20. Diváci: 21.476.

Calgary - Vancouver 1:5 (1:4, 0:1, 0:0)

Branky: 8. Iginla - 19., 19. a 33. Raymond, 9. H. Sedin, 10. Wellwood. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.289.