Ruská báza v Kravařích. Hadamczik během MS ubytuje sbornou

Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 2. 2015 6:00
Hokejisté Ruska budou během mistrovství světa v Česku bydlet v hotelu, který vlastní bývalý trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik v Kravařích u Opavy.
Bývalý trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik ve svém komplexu v Kravařích ubytuje během mistrovství světa tým Ruska
Bývalý trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik ve svém komplexu v Kravařích ubytuje během mistrovství světa tým Ruska | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - V zápasech je na ledě neměl rád a za každou cenu je chtěl porazit, teď se bude starat o to, aby se u něj cítili jako doma a v Česku uspěli. Bývalý trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik získal skvělý obchod a pro město Kravaře u Opavy, kde bydlí, velkou slávu.

Během hokejového mistrovství světa tam bude v jeho hotelu bydlet tým ruské sborné.

"Smlouvu už mám na stole, je těsně před podpisem. Zástupci ruské reprezentace se už tady byli podívat," potvrdil deníku Aktuálně.cz informaci sám Hadamczik.

Rusové si v Kravařích založí během základních skupin a čtvrtfinále svou pověstnou bázu. Díky podmínkám, které jim někdejší český reprezentační kouč ve vlastním komplexu dokáže vytvořit, budou po dobu celého turnaje daleko od centra dění a mimo dosah médií i veřejnosti.

Z Kravař do Ostravy je to téměř třicet kilometrů, které budou muset hokejisté Ruska každý den absolvovat.

Rusové u Hadamczika bydlet chtěli

Hadamczik deníku Aktuálně.cz potvrdil, že si Rusové po dobu turnaje pronajmou celý jeho komplex. V Buly aréně budou mít k dispozici vlastní ledovou plochu, krytý bazén, tenisové kurty i wellness centrum.

"Tréninky bude muset tým na základě regulí IIHF pochopitelně absolvovat v oficiální aréně v Ostravě, ale pokud bude některý z hráčů chtít, bude mít k dispozici náš led i kdykoliv mimo oficiální program," řekl Hadamczik. "U nás budou mít během celého turnaje klid."

V rámci ostravské části šampionátu bude ruská sborná jediným týmem, který bude bydlet mimo oficiální hotely, jimiž jsou v Ostravě hotely Clarion a Park Inn. Žádná jiná reprezentace na turnaji zároveň nebude mít k dispozici takové možnosti jako Rusové u Hadamczika.

"Mohu potvrdit, že budou Rusové bydlet v Kravařích," řekla Aktuálně.cz i tisková mluvčí organizačního výboru mistrovství světa Martina Kučerová.

"V rámci regulí IIHF organizátor šampionátu nabízí každému týmu čtrnáct dvoulůžkových a osm jednolůžkových pokojů. Rusové však přišli se žádostí, že by chtěli pětačtyřicet jednolůžkových pokojů, což překračuje kapacity oficiálních hotelů," sdělila Kučerová s tím, že sami Rusové českým organizátorům vzápětí řekli, že by rádi bydleli v Kravařích. "A tak jsme jim zprostředkovali kontakt," potvrdila Kučerová.

Kravaře si pochvaloval i Znaroks

Ve spolupráci bývalého trenéra českých hokejistů s reprezentací obhájců mistrů světa údajně nejde tolik o známosti z hokejového prostředí, jako především o pozitivní zkušenosti, které si Rusové z Kravař v posledních letech pravidelně odváželi.

Hadamczik ve svém komplexu u Opavy vítá na předsezónním soustředění týmy z Kontinentální hokejové ligy pravidelně, letos třeba Dynamo Misk. A právě tyto reference podle kouče rozhodly o tom, že Rusové projevili zájem o jeho hotel.

"V minulosti do Kravař své týmy vozil někdejší trenér Ruska Vjačeslav Bykov, ale byl u nás i současný kouč sborné Olegs Znaroks s Dynamem Moskva. Že se sem chtějí Rusové vrátit, je pro nás potvrzení naší kvality a pro Kravaře obrovská reklama i čest," míní Hadamczik, který zároveň zasedá v obecním zastupitelstvu města.

Jeho Buly aréna v Kravařích se chlubí titulem Národní hokejové centrum ČSLH. Vedle týmů z KHL, které se tam připravovaly na Kontinentální ligu, se v Kravařích pravidelně před velkými světovými akcemi scházela i česká reprezentace.

Češi bydlí u Siveka

Tento víkend budou Kravaře hostit i mezinárodní Turnaj pěti reprezentací do osmnácti let.

Ruský tým nebude, co se týče ubytování na turnaji v Praze a Ostravě, výjimkou. Jak zjistily deník Aktuálně.cz a Hospodářské noviny, soukromí a oddělení od ostatních si vyprosili i hokejisté Česka pod vedením Vladimíra Růžičky.

Češi měli původně bydlet v hotelu Clarion na Vysočanech, kde budou ubytovány i ostatní týmy pražské části turnaje. Nakonec však reprezentace najde azyl v hotelu Selský dvůr, který patří podnikateli Viliamu Sivekovi.

Tento známý hoteliér zároveň zajišťuje ubytování a prodej vstupenek na šampionát zahraničním fanouškům. Sivek také svého času působil v roli prezidenta hokejové Sparty a je otcem bývalého hokejisty a dnes hráčského agenta Michala Siveka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy