Nepřekonatelný rekord na dostřel. Ovečkin teď míří na Jágra, přestřílí i Gretzkyho?

Nepřekonatelný rekord na dostřel. Ovečkin teď míří na Jágra, přestřílí i Gretzkyho?
Ruský bohatýr Alexandr Ovečkin se v úterním duelu s Buffalem šikovnou tečí opět blíží k překonání střeleckého rekordu NHL, o kterém se dlouho myslelo, že je z jiného světa.
Svojí 741. trefou (ve 1209 zápasech) vyrovnal šestatřicetiletý kanonýr v historických tabulkách výkon legendárního amerického střelce Bretta Hulla (na snímku). Ovečkin ale míří ještě výš.
Před ruským útočníkem se v historické tabulce střelců NHL nachází už jen tři další jména, která musí překonat, aby se stal nejlepším kanonýrem historie NHL.
Nejprve se podívejme, koho už Ovečkin překonal. Na dres s osmičkou na zádech se zezadu dívají třeba Marcel Dionne (731 branek), Phil Esposito (717) nebo Mark Messier (694, na snímku).
Foto: Reuters
Sport Sport
9. 11. 2021 15:01
Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin se prokousal už na čtvrté místo tabulky nejlepších kanonýrů NHL všech dob. Podívejte se, kolik ještě potřebuje zásahů na to, aby se stal absolutním rekordmanem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy