FOTO Vysmátý Eliáš i zarostlí Kings. Finále začíná

FOTO Vysmátý Eliáš i zarostlí Kings. Finále začíná
Hlavní trenér Peter DeBoer sází především na defenzivní taktiku. Podceňované New Jersey dovedl až do finále play-off.
Patrik Eliáš byl během tiskové konference evidentně v dobré náladě. Mezi Ďábly je vůdčí osobností.
Hokejisté Martin Brodeur a Ryan Carter spolu vtipkují během tréninku New Jersey Devils. Forma veterána v brance New Jersey je v play-off překvapivě výborná.
Ilja Kovalčuk a Adam Larsson se možná domlouvají, jak vyzrají na brankáře Los Angeles Kings Jonathana Quicka.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
30. 5. 2012 15:30
Podívejte se na to, jak se připravovali finalisté na první zápas Stanley Cupu, který sehrají Los Angeles Kings a New Jersey Devils v noci na čtvrtek.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy