FOTO Hvězdy NHL vyjely na led. Pro charitu hrál i Kaberle

Charitě neodolal ani Tomáš Kaberle (v modrém), který se nebránil útočným výpadů. Podívejte se na další snímky z duelu pro dobrou věc.
Elitní střelec Steven Stamkos (vlevo) byl jedním z iniciátorů charitativního zápasu, zúčastnil se ho také Dion Phaneuf.
David Clarkson se marně snaží překonat brankáře Jonase Gustavssona, teď ale puk vyráží pryč.
Modří už vědí. Zleva Teddy Purcell, James Neal a Steven Stamkos.
Zápasu se zúčastnil i torontský rodák Chris Stewart (25), který ale jinak obléká dres St.Louis. Na snímku se snaží překonat brankáře Jonase Gustavssona.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
20. 12. 2012 14:00
I když v NHL stále pokračuje výluka, v Torontu mohli diváci vidět své miláčky přímo v akci.

Toronto - I když v NHL stále pokračuje výluka, v Torontu mohli diváci vidět své miláčky přímo v akci. Torontský centr Steven Stamkos a obránce Montrealu P. K. Subban zorganizovali přes hráčské odbory NHLPA charitativní zápas.

Za kratší provaz tahal tým kouče Erica Lindorse. Mančaft v bílých dresech vedený Subbanem až v samotném závěru snížil potupnou porážku na přijatelných 10:13.

2600 míst bylo hned vyprodáno a na přípravu malých hokejistů se tak podařilo vybrat na 80 000 dolarů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy