FOTO To byly nervy, Slováci ale přece jen prohráli

Prohlédněte si fotografie z dramatického osmifinále turnaje na olympiádě v Soči, v němž čeští hokejisté udolali tým Slovenska 5:3.
V dramatickém zápase čeští hokejisté odvrátili pokus Slováků o zvrat a především díky první formaci Jágr, Plekanec, Červenka vyhráli 5:3.
První dvě třetiny se odehrály v české režii. V 7. minutě se po nahození Tomáše Kaberleho od modré čáry puk dostal na pravé křídlo k Jakubu Voráčkovi. Ten si počkal a místo střely přihrál před branku volnému Aleši Hemskému (83), který rychle zametl puk do odkryté sítě.
Už za 29 vteřin to bylo 2:0. Tomáš Plekanec vlétl po přihrávce Jaromíra Jágra do útočného pásma a svou střelou trefil tyčku slovenské branky. Od ní se puk odrazil přímo na hůl Romana Červenky, který stejně jako Hemský zametl puk do odkryté branky.
Skvělou první třetinu završil v jejím závěru třetím gólem David Krejčí (46). Radko Gudas posunul puk na Tomáše Kaberle, ten nabil na levý kruh právě Krejčímu,...
Reuters Sport Reuters, Sport
18. 2. 2014 20:37
Prohlédněte si fotografie nejen z dramatického osmifinále turnaje na olympiádě v Soči, v němž čeští hokejisté udolali tým Slovenska 5:3, ale i dalších úterních zápasů.