FOTO Gretzky a spol. vyzvali Sbornou

"Série století" byl duel dvou tehdejších hokejových velmocí, SSSR a Kanady, které se vroce 1972 poprvé utkaly v nejsilnějším složení proti sobě. Sestávala se z osmi duelů, z nichž čtyři se hrály v Kanadě a čtyři v Moskvě.
Mark Messier ani Glenn Anderson (na snímku) se jich sice nezúčastnili, ovšem i oni rádi zavzpomínali na historii, která před čtyřiceti lety hýbala hokejem.
Mimochodem celou sérii v roce 1972 nakonec rozhodl po třech vítězstvích v jednotlivých zápasech na každé straně a jedné remíze v poslední minutě osmého duelu Paul Henderson, když vstřelil v moskevských Lužnikách gól na 5:6.
Rusové přitom v sérii vedli 3:1 na zápasy a v posledním utkání na začátku třetí třetiny dokonce o dvě branky, ale Kanadě se povedl dokonalý zvrat. "Věděli jsme, že si lidé tyhle zápasy budou jednou provždy pamatovat a že pokud sérii neotočíme a nevyhrajeme poslední tři zápasy, budeme až do konce života "ti, co prohráli", zavzpomínal sám Henderson.
Sport Reuters Sport, Reuters
6. 9. 2012 15:00
Kanadsky a ruský výběr legend sehrály u příležitosti 40. výročí tzv. "Série století" benefiční duel v Petrohradě.

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.