Florida nominovala Jágra na cenu pro Billa Mastertona. Soupeřem je mu i Rozsíval

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
30. 3. 2016 11:09
Trofej Billa Mastertona se uděluje hokejistovi, který nejlépe ztělesňuje oddanost hokeji.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Miami - Jaromír Jágr by si z trofejí získaných během kariéry mohl pomalu udělat výstavu, ovšem v záplavě nejrůznějších ocenění mu dosud chybí jedno, které na rozdíl od těch ostatních ani tak neodráží skvělá čísla a výsledky, ale spíše osobní kvality a přístup hokejisty. 

Jedná se o cenu Billa Mastertona, kterou v NHL udílí každý rok hráči, který prokázal velikou oddanost hokeji. Obvykle, ale ne vždy, ji dostane hráč, který tuto věrnost projevil navzdory nejrůznějším těžkostem. V roce 2014 ji například získal Dominic Moore, který se vrátil k hokeji po 18 měsíční pauze, během které se věnoval své ženě, jež trpěla vzácnou formou rakoviny jater.

A právě na Mastertonovu cenu v noci na středu Florida Jágra nominovala. Není divu, 44letý český veterán vede s 59 body produktivitu týmu, nastřílel 25 branek a slyší chválu kamkoliv s Panthers přijede.

Naposledy třeba v New Yorku, kde mu aplaudovala celá Madison Square Garden (více zde) a několikrát se o něm pochvalně vyjadřoval třeba i nejlepší hokejista všech dob, Wayne Gretzky (čtěte zde).

V cestě za touto trofejí ovšem Jágrovi stojí 29 dalších hokejistů, neboť každý z týmů v soutěži má právě jmenovat svého nominanta.

Třeba za Chicago Blackhawks je to další Čech Michal Rozsíval, kterého Jestřábi vybrali, aby upozornili na jeho velký návrat po tříštivé zlomenině kotníku. Z Arizony zase Maxe Domiho, jenž se pere hned s dvojím hendikepem - malým vzrůstem a cukrovkou (více čtěte zde).

Vítěze vyberou profesionální sportovní novináři v zámoří a oznámí na galavečeru spojeném s předáváním cen na začátku června.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy