Fenomén ožívá. Vsetín má peníze i smělý cíl: Za pět let extraliga

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
5. 7. 2016 12:13
Zpátky na vrchol. Tak by se dala ve zkratce označit cesta, na kterou se vydal vsetínský hokejový klub. Šestinásobný mistr extraligy opravuje stadion, posílil jak hráčský, tak realizační tým, ale hlavně našel sponzora. VHK ROBE Vsetín chce do roka WSM Ligu a v horizontu pěti let dokonce extraligu.
Blýská se Vsetínu na lepší časy?
Blýská se Vsetínu na lepší časy? | Foto: Lukáš Filipec

Že jsou to smělé cíle? To asi ano. Nutno ale říct, že tým i všechno kolem na to Vsetín má. Z pozice sportovního manažera klub řídí velezkušený Radim Tesařík. Kádr posílili například Radim Kucharczyk (Olomouc), Pavel Mojžíš (Prostějov) nebo Filip Čech (Zlín). Ba co víc! Z lavičky tým povede Jiří Dopita, který se po patnácti letech vrací na místo činu.

"S Jirkou se známe dvacet let. Může nám hodně pomoci jak po trenérské, tak po psychické stránce. Máme ty nejvyšší cíle, takže chceme mít i ty nejlepší trenéry. Čeká nás náročná sezona," uvedl Tesařík.

Jeho slova potvrdil i jednatel klubu Daniel Tobola. "Nechci tvrdit, že nám je druhá liga malá, ale postoupit do 1. ligy rozhodně chceme. Co nejdřív. A extraliga? Horizont pěti let, možná i dřív," pousmál se.

Teď, po příchodu nového sponzora, nabírá tento plán reálné obrysy. Společnost Robe poskytne klubu, který před devíti lety ekonomicky totálně zkrachoval, velkou finanční injekci.

Sponzorují Fed Cup i házenou

Firma patří mezi špičky v oblasti svítidel. Ve sportovním marketingu se už navíc nějaký čas pohybuje, sponzoruje tenisový Fed Cup a házenkáře Zubří. "Je to pro nás velmi zajímavý krok. Hokej je masový sport a zvlášť tady ve Vsetíně, kde je divácká podpora obrovská," řekl spolumajitel společnosti Ladislav Petřek.

S opravami legendárního stadionu Na Lapači navíc vypomůže město. To v průběhu pěti let investuje okolo šedesáti milionů korun do rekonstrukce starého zimáku. Důvod je jasný: Musí splňovat přísná kritéria pro vyšší soutěže.

Čajánek? Jsme v kontaktu

Klub navíc stále jedná o další posilách. "Pracuje se na tom. Kostra týmu ale zůstane stejná," nastínil Tobola. Jednou z možných posil by mohl být i Petr Čajánek. "Mluvili jsme s ním a stále jsme v kontaktu," doplnil Tesařík.

Sezona Valachům začne 14. září. Jak se Dopitově družině povede? Uvidíme. Jisté však je, že nejúspěšnější klub historie české extraligy -fenomén Vsetín- pomalu ožívá.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian
Aktualizováno před 1 hodinou

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda, který je jeho i Hynkovým týmovým parťákem ve stáji Canyon Northwave, ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

"Je to můj druhý mistrák na Evropě a hned placka, musím být spokojený," řekl Stošek. Cítil ale, že měl na víc. "Občas mi padal řetěz a nebyl jsem schopný kontinuálně jet, což mě stálo kontakt s čelem," dodal sedmadvacetiletý jezdec, který byl loni třetí na maratonském mistrovství světa.

"Nakonec to ale dopadlo parádně, i když nefungovalo ideálně kolo. Ze sebe jsem vytáhnul maximum a morálkou jsem to dotáhl na trojku. Cílil jsem sice na vítězství, nemůžou však vyhrát všichni. Trať je tady těžká s dlouhými kopci, ale nohy byly dobré. Vytěžil jsem z toho maximum. Pro nás jako tým je to bomba," pochvaloval si Stošek.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Mistrovství Evropy v maratonu horských kol v Evoléne (Švýcarsko):

Muži (78 km): 1. Seewald (Něm.) 4:02:50, 2. Porro (It.) -3:57, 3. Stošek -7:58, …7. Hynek -13:01, 26. Adel (všichni ČR) -32:08.

Ženy (70 km): 1. Fischerová (Šp.) 4:05:16, 2. Häberlinová -5:11, 3. Forchiniová (obě Švýc.) -7:26.

Zdroj: ČTK
Další zprávy