Fenomén ožívá. Vsetín má peníze i smělý cíl: Za pět let extraliga

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
5. 7. 2016 12:13
Zpátky na vrchol. Tak by se dala ve zkratce označit cesta, na kterou se vydal vsetínský hokejový klub. Šestinásobný mistr extraligy opravuje stadion, posílil jak hráčský, tak realizační tým, ale hlavně našel sponzora. VHK ROBE Vsetín chce do roka WSM Ligu a v horizontu pěti let dokonce extraligu.
Blýská se Vsetínu na lepší časy?
Blýská se Vsetínu na lepší časy? | Foto: Lukáš Filipec

Že jsou to smělé cíle? To asi ano. Nutno ale říct, že tým i všechno kolem na to Vsetín má. Z pozice sportovního manažera klub řídí velezkušený Radim Tesařík. Kádr posílili například Radim Kucharczyk (Olomouc), Pavel Mojžíš (Prostějov) nebo Filip Čech (Zlín). Ba co víc! Z lavičky tým povede Jiří Dopita, který se po patnácti letech vrací na místo činu.

"S Jirkou se známe dvacet let. Může nám hodně pomoci jak po trenérské, tak po psychické stránce. Máme ty nejvyšší cíle, takže chceme mít i ty nejlepší trenéry. Čeká nás náročná sezona," uvedl Tesařík.

Jeho slova potvrdil i jednatel klubu Daniel Tobola. "Nechci tvrdit, že nám je druhá liga malá, ale postoupit do 1. ligy rozhodně chceme. Co nejdřív. A extraliga? Horizont pěti let, možná i dřív," pousmál se.

Teď, po příchodu nového sponzora, nabírá tento plán reálné obrysy. Společnost Robe poskytne klubu, který před devíti lety ekonomicky totálně zkrachoval, velkou finanční injekci.

Sponzorují Fed Cup i házenou

Firma patří mezi špičky v oblasti svítidel. Ve sportovním marketingu se už navíc nějaký čas pohybuje, sponzoruje tenisový Fed Cup a házenkáře Zubří. "Je to pro nás velmi zajímavý krok. Hokej je masový sport a zvlášť tady ve Vsetíně, kde je divácká podpora obrovská," řekl spolumajitel společnosti Ladislav Petřek.

S opravami legendárního stadionu Na Lapači navíc vypomůže město. To v průběhu pěti let investuje okolo šedesáti milionů korun do rekonstrukce starého zimáku. Důvod je jasný: Musí splňovat přísná kritéria pro vyšší soutěže.

Čajánek? Jsme v kontaktu

Klub navíc stále jedná o další posilách. "Pracuje se na tom. Kostra týmu ale zůstane stejná," nastínil Tobola. Jednou z možných posil by mohl být i Petr Čajánek. "Mluvili jsme s ním a stále jsme v kontaktu," doplnil Tesařík.

Sezona Valachům začne 14. září. Jak se Dopitově družině povede? Uvidíme. Jisté však je, že nejúspěšnější klub historie české extraligy -fenomén Vsetín- pomalu ožívá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Fotbalisté Olomouce zdolali Vlašim 2:1 a jsou prvními osmifinalisty MOL Cupu

Fotbalisté Olomouce ve 3. kole MOL Cupu vyhráli ve Vlašimi 2:1 a stali se prvními osmifinalisty tohoto pohárového ročníku. Hanácký favorit se s druholigovým soupeřem trápil, vítězný gól vstřelil Kryštof Daněk až v 79. minutě.

Olomoučtí začali ve Vlašimi dobře a už v šesté minutě je poslal do vedení Zmrzlý. Hráči Sigmy pojistku nepřidali, blízko byl Hála, ale autor šesti gólů v ligové sezoně napálil břevno.

Šance měli i domácí a v 66. minutě srovnal Broukal hlavou po rohu. V závěru duel rozhodl Daněk, který zakončil akci Šípa a Hály.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nechceme novou studenou válku, řekl americký prezident Joe Biden v OSN

Svět musí spolupracovat víc než kdy dřív, protože osudy různých zemí a národů nikdy nebyly propojené více než nyní. S takovým vzkazem dnes vystoupil na Valném shromáždění OSN americký prezident Joe Biden. V projevu hovořil o snaze otevřít "éru diplomacie" po válce v Afghánistánu, posílit podporu rozvojových zemí v boji proti klimatickým změnám nebo o chystaných "protipandemických závazcích". Za sílícího napětí mezi Washingtonem a Pekingem také uvedl, že USA si nepřejí novou studenou válku.

"Náš vlastní úspěch je svázán s úspěchy ostatních. Abychom zajistili výsledky pro náš vlastní lid, musíme také být silně v kontaktu se zbytkem světa," řekl americký prezident. "Naše bezpečí, naše prosperita a samotné naše svobody jsou, podle mě, propojené víc než kdy dřív. A proto musíme spolupracovat víc než kdy dřív," pokračoval.

Biden dnes promlouval k Valnému shromáždění OSN poprvé od nástupu do Bílého domu, kde v lednu vystřídal Donalda Trumpa. Podle deníku The New York Times přišel jeho prezidentský debut v momentě "silných nových pochybností" ohledně jeho slibu vrátit USA do pozice lídra na mezinárodní scéně.

Jedním z důvodů je nedávné chaotické ukončení americké vojenské mise v Afghánistánu, kde se po dvaceti letech ujalo moci radikální hnutí Tálibán. Biden v této souvislosti řekl, že Washington chce zahájit "éru diplomacie" a že použití vojenské síly by pro USA měla být vždy až tou poslední možností.

"Mnohé z našich největších obav dnes nemají řešení v síle zbraní," uvedl Biden. V této souvislosti zmínil pandemii covidu-19 a následně avizoval, že USA ve středu oznámí "dodatečné závazky" na podporu boje proti koronaviru. Připomenul při tom, že jeho země dosud rozeslala do zahraničí přes 160 milionů dávek vakcín na covid-19.

K otázce klimatických změn americký prezident řekl, že od odborníků slyší, že se svět rychle blíží do bodu, z něhož už není návratu. Vyzval země světa, aby při příležitosti listopadové klimatické konference v Glasgow přijaly co nejambicióznější cíle a také oznámil, že bude prosazovat další zdvojnásobení amerických příspěvků na podporu ekologické transformace v rozvojových zemích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy