Slovan z derby těží miliony. I díky historickému výjezdu Lva

Adam Sušovský Adam Sušovský
7. 12. 2012 12:15
KHL v sobotu zažije druhé česko-slovenské derby v historii. Na zápasu Slovanu se Lvem se chystá 500 fanoušků z Čech.
Federální derby v KHL je jedním z taháků této sezony KHL. Tedy alespoň v Čechách a na Slovensku.
Federální derby v KHL je jedním z taháků této sezony KHL. Tedy alespoň v Čechách a na Slovensku. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Na domácích zápasech je většinou ticho jako v hrobě, pokřikem "pražskej lev" se snaží rozvášnit halu jen hrstka nejvěrnějších fanoušků za bránou. V Bratislavě se ale hokejisté pražského Lva v derby se Slovanem o slabou diváckou podporu bát nemusí.

Nově vzniklý klub se v KHL nemůže dočkat na dosud největší výjezd svých fanoušků ve své krátké historii.

"Do Bratislavy jich s námi odcestuje rovná pětistovka. Využili jsme maximální počet vstupenek, které nám soupeř mohl poskytnout," potvrdil Aktuálně.cz tiskový mluvčí Lva Jan Rachota.

Slovan trhá rekordy v tržbách za vstupenky

Pravda. Není to taková masa, jako přijela z Bratislavy před měsícem do Prahy (více než pět tisíc), stále je to ale téměř o desetinásobek víc, než byste v kotli Lva na zápasech KHL normálně napočítali.

Velká část z nich pocestuje autobusem s fanklubem, další po vlastní ose a část lístků získaly rodiny hráčů. Jiná cesta, jak získat vstupenky na dva měsíce vyprodané utkání, nebyla.

Druhé federální derby v KHL je na programu v sobotu v 17:00 a dočkat se nemůže ani samotný Slovan. Největší slovenský klub přetrhal rekordy v tržbách za vstupenky. Za utkání se Lvem vydělá tolik, co za tři jiné zápasy KHL dohromady. Do kasy slovenského klubu přistálo 150 tisíc eur (téměř 4 miliony korun).

Takový zájem o bratrovražedný souboj vyšperkovaný pomstou za Miroslava Šatana, kterého v prvním vzájemném utkání ve středním pásmu stromem sundal Zdeno Chára tak, že doteď s poraněním hlavy a krční páteře netrénuje, v Bratislavě je.

Lístek za 150 eur

Vstupenky se dokonce prodávaly v dražbě. Slovan tak chtěl omezit černý trh, který se v Bratislavě při obrovském zájmu o zápasy KHL rozmáhá.

Původně se ceny lístků vyšplhaly přes tisíc eur, ale ukázalo se, že si řada fanoušků dělala legraci. V praxi se ceny pohybovaly okolo 40 eur, nejdražší a jedina vstupenka byla prodaná za 150 a osm dalších za více než 100 eur. 

Aukce měla takový úspěch, že se Slovan stejným způsobem rozhodl zprostředkovat také vstupenky na atraktivní prosincové duely. Žádný z nich ale nevzbudí takové vášně, jako zítřejší ostrá odveta.

Hokejový šlágr víkendu budeme sledovat v podrobné on-line reportáži i na Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy