Fanoušek nazval Čajánka psychopatem a Kometa slavila

Podívejte se na galerii z pátého utkání čtvrtfinále play off extraligy.
Kometa páté utkání zvládla velmi dobře a zvítězila 2:1. V sérii tedy vede 3:2 na zápasy.
Brankář Komety Čiliak dlouho držel čisté konto a byl jedním z hlavních strůjců výhry Brňanů.
Ani jeho protějšek Kašík ale nechytal vůbec špatně a tak byl k vidění typický brankářský duel.
Čiliaka překonal až čtyři minuty před koncem Oldřich Kotvan.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Sport Lukáš Caha, Sport
19. 3. 2015 21:42
Podívejte se na galerii z pátého utkání čtvrtfinále play off extraligy.

Podívejte se na galerii z pátého utkání čtvrtfinále play off extraligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy