Obhájce je zápas od vyřazení. Kometa prohrála v Liberci, Bílí Tygři mají mečbol

11. 4. 2019 21:59
Hokejisté Liberce porazili v pátém zápase semifinále play off extraligy Brno 5:2 a dělí je jedno vítězství od postupu do finále. Dvěma góly se na porážce šampiona z předešlých dvou let podíleli kapitán Bílých Tygrů Petr Jelínek a Tomáš Filippi. Série hraná na čtyři výhry bude pokračovat v sobotu na ledě Komety.
Tomáš Filippi se na výhře Liberce podílel dvěma góly
Tomáš Filippi se na výhře Liberce podílel dvěma góly | Foto: Lukáš Caha

"Je to pořád stejné. Dnes se nám povedly vstupy do první i druhé třetiny, ale série je vyrovnaná stejně, jako jsou vyrovnané zápasy, které rozhodující detaily. My jsme dnes byli možná o chlup důraznější v zakončení, proto jsme vyhráli," řekl liberecký trenér Filip Pešán.

Domácím ulehčil vstup do utkání Barinka, který byl již v první minutě vyloučen, a Filippi jeho faul rychle potrestal. Tygři po 67 sekundách hry vedli. "První inkasovaný gól nás na deset minut uzemnil. Pak jsme se z toho ale začali pomalu dostávat," řekl obránce Komety Ondřej Němec.

Brankáře Čiliaka ale rychle inkasovaný gól nepoznamenal a následně Kometu výrazně podržel. Zlikvidoval samostatné akce Filippiho i Jelínka a hosté také díky tomu mohli vyrovnat. V čase 19:11 překonal Willa útočník Mueller.

Hned po 50 sekundách druhé třetiny ale Liberec opět vedl, poté co Čiliaka prostřelil Jelínek. Hosté mohli vyrovnat při Ševcově vyloučení, Will si ale se všemi pokusy poradil. Mnohem více práce měl jeho protějšek, slovenský gólman ale zlikvidoval i velké šance Jelínka a Hudáčka.

Severočeši ale nakonec výraznou střeleckou převahu přetavili ve třetí gól. Při hře čtyři na čtyři přesně zamířil Šmíd a Liberec poprvé v sérii vedl o dvě branky. Dvě sekundy před koncem druhé části mohl vedení ještě navýšit Vlach, Čiliak ale jeho brejk zlikvidoval. "Byla to naše nejhorší třetina v play off za tři roky, co jsem v Kometě," zlobil se Němec.

Hosté poté výrazně přidali, vytvořili si optickou převahu a ve 47. minutě Zaťovič snížil. Kometa se i nadále tlačila do útoku, domácím se ale s pomocí Willa podařilo aktivitu soupeře ustát a v 56. minutě je přiblížil k výhře Jelínek. Při power play navíc zpečetil výsledek Filippi.

"Po druhé třetině jsem v kabině říkal, že to nepustíme. Ale následně jsme dostali na 3:2… Nikdy nevíte. Klíčový byl gól Petra Jelínka na 4:2, pak už jsme věděli, že bychom měli vyhrát," řekl útočník Liberce Marek Kvapil.

"Výsledek nepřeceňujeme. Neodpovídá vývoji zápasu. Kometa měla v závěru veliký tlak, který jsme ustáli. Po psychické stránce jsme na tom teď lépe, dokud ale nevyhrajete čtvrtý zápas, není hotovo," dodal Jelínek.

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Filippi (M. Kvapil, Ševc), 21. P. Jelínek (L. Krenželok), 37. Šmíd (M. Kvapil, Ševc), 56. P. Jelínek (Lenc), 59. Filippi (L. Hudáček) - 20. Mueller (Kusko), 47. Zaťovič (Mueller, L. Čermák). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Liberec: Will - Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, L. Hudáček, Birner - Lenc, Filippi, M. Kvapil - Lakatoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, Orsava - Kratochvíl, Kusko, Plášek - Mallet, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský, Horáček a Pokorný.