Kladno znovu vyhrálo a stoupá v tabulce. Krejčí vítězným gólem skolil Liberec

26. 9. 2021 18:46
Hokejisté Kladna jsou na vítězné vlně. V 8. kole extraligy porazili Zlín 3:2 v prodloužení a po mizerném startu vyhráli tři z posledních čtyř duelů. Tentokrát ani nepotřebovali bodový příspěvek Jaromíra Jágra.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno

Rytíři doma vyhráli potřetí za sebou. Utkání rozhodl v 64. minutě obránce Kyle Wood. Hosté dokázali ve třetí třetině smazat dvoubrankovou ztrátu, nakonec si ale připsali sedmou porážku v sezoně a jsou i nadále poslední.

Sparta doma porazila Kometu Brno 3:2 v prodloužení a připsala si čtvrtou výhru za sebou. Před nejvyšší návštěvou této sezony 8862 diváků rozhodl v čase 63:38 v přesilové hře Filip Chlapík. Kometa neprodloužila sérii tří vítězství a se Spartou v O2 areně prohrála popáté v řadě.

Olomouc porazila Liberec 3:1. Brankář Jakub Sedláček si tak připsal vítěznou premiéru v dresu Hanáků, jimž se podařilo uspět doma počtvrté z pěti zápasů. Vítězný gól dal sedmou brankou v šestém zápase za Olomouc od návratu z NHL hvězdný útočník David Krejčí, který ve druhé třetině zvyšoval na 2:0.

Hradec Králové porazil Pardubice 5:2. Domácí vyhráli první východočeské derby sezony, přestože ještě před koncem druhé části prohrávali 0:2. Hráči Mountfieldu rozhodli čtyřmi góly ve třetím dějství. Vítězný gól dal ve 46. minutě Kelly Klíma.

Mladá Boleslav rozdrtila domácí České Budějovice vysoko 6:1. Středočeši vedou tabulku, Motor se prosadil až za stavu 0:3 a po velmi povedeném vstupu do sezony prohrál potřetí za sebou.

Litvínov padl s Plzní 2:5. Škoda vykročila za úspěchem již v úvodu zápasu a vedla ve 13. minutě už 2:0. Domácí se sice dostali na kontakt góly na 1:2 a pak i 2:3, ale to bylo z jejich strany vše. Prohráli popáté za sebou a počtvrté v řadě nedosáhli na body. Západočeši naopak bodovali počtvrté po sobě. Dvěma góly a nahrávkou k tomu připsal Martinš Dzierkals.

8. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - PSG Berani Zlín 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Strnad z trest. střílení, 39. Filip (Suchánek), 64. Wood (Hlava) - 43. Hejcman (Šlahař, Trška)., 50. Honejsek (Köhler, Trška) Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1659.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Suchánek, Donaghey, Nilsen, Wood - Jágr, Plekanec, Hlava - Kristo, Filip, Strnad - Dvořáček, Račuk, Beran - Hajný, Pitule, Bláha. Trenér: Čermák.

Zlín: Kašík (41. Huf) - M. Novotný, Trška, Suhrada, Žižka, Gazda, Matyáš Hamrlík - Kubiš, T. Mikúš, Fořt - Veselý, Honejsek. Köhler - Fryšara, Hejcman, Okál - Šlahař, P. Sedláček, Karafiát. Trenér: R. Svoboda.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Prymula (Buchtele), 40. R. Horák (Řepík, Tomáš Dvořák), 64. Chlapík (D. Kaše) - 9. Mueller (P. Holík, Roth), 26. L. Horký (Krištof). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8862.

Sparta: Salák - Moravčík, Mikliš, Jurčina, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, R. Jeřábek - Řepík, Horák, E. Thorell - Chlapík, D. Kaše, Z. Doležal - M. Forman, Zikmund, Buchtele - Prymula, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Jandač.

Brno: Klimeš - Roth, Ďaloga, Holland, Kučeřík, D. Mikyska, Gulaši, Bartejs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Vincour, Krištof, L. Horký - R. Pavlík, Dočekal, Haščák - Magee, Rákos, Mallet. Trenér: Kalous.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Bambula (Kolouch), 24. Krejčí (J. Káňa II, Kucsera), 45. J. Káňa II (Ondrušek, Kucsera) - 37. P. Jelínek (J. Vlach, Rosandič). Rozhodčí: Kika, Obadal - Pešek, Malý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4475.

Olomouc: J. Sedláček - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa II - Navrátil, J. Knotek, Burian - Kunc, Handl, Klimek - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, M. Ivan, Derner - Záborský, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Faško-Rudáš, P. Jelínek, J. Vlach - J. Šír, A. Najman, Rychlovský - Jiruš. Trenér: P. Augusta.

Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Gulaš - 4. Kotala (Pýcha, D. Šťastný), 7. P. Kousal (Eberle, Pláněk), 25. Bičevskis (J. Stránský, Ševc), 37. O. Najman (P. Kousal, Bernad), 52. Dufek (Claireaux), 56. Pýcha (D. Šťastný). Rozhodčí: Hodek, Pilný - Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 5807.

České Budějovice: Hrachovina (41. Strmeň) - Percy, Štencel, Vráblík, Bindulis, Bučko, Piskáček, Štich - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec - Valský, M. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Fillman, D. Bernad - D. Šťastný, A. Raška, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Lunter - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bicevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 40. Perret, 46. Blain (Lev), 46. Kelly Klíma (Lalancette), 53. Jank 60. Lalancette (Perret, Oksanen) - 25. Poulíček (Paulovič, Klouček), 36. Cienciala (J. Mikuš, Robertson). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5334.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank - Smoleňák, Cingel, Jergl - Kelly Klíma, Lev, Orsava - Perret, Lalancette, Oksanen - R. Pilař, Koukal, Lamper. Trenér: T. Martinec.

Pardubice: Klouček - Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Mikuš, J. Kolář, Vála, Hrádek - Cienciala, A. Musil, Říčka - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, R. Kousal, Hecl - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Hrbas (Jarůšek, Jícha), 19. Irving (P. Zdráhal, Estephan) - 9. Dzierkals (Kvasnička), 13. Kantner, 18. Dzierkals (M. Lang, Kvasnička), 41. Schleiss (Kantner), 52. Blomstrand (Dzierkals). Rozhodčí: Šír, Lacina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2626.

Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, D. Zeman, Demel - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - P. Zdráhal, Estephan, Kudrna - Jarůšek, Jícha, P. Straka - Helt, Jurčík, Stehlík. Trenér: Országh.

Plzeň: Furch - Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička - Schleiss, Kodýtek, Kantner - M. Lang, Mertl, Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Kuťák, F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a Říha.

1. Mladá Boleslav 8 5 0 1 2 27:16 16
2. Hradec Králové 7 4 1 0 2 19:12 14
3. Karlovy Vary 7 4 0 1 2 24:17 13
4. Třinec 7 3 1 2 1 25:19 13
5. Sparta Praha 6 3 2 0 1 25:19 13
6. Pardubice 7 4 0 0 3 24:22 12