Bartovič se po čtyřech letech vrací do Liberce

ČTK ČTK
23. 6. 2016 12:19
"Myslím, že věrným fanouškům Bílých Tygrů nemusím tohoto hráče příliš představovat. Milan Bartovič si během zahraničního angažmá vyzkoušel funkci kapitána a zahrál si na světových šampionátech a olympijských hrách," uvedl sportovní ředitel a trenér Filip Pešán po angažování nové posily mistra extraligy.
Milan Bartovič
Milan Bartovič | Foto: Reuters

Liberec - Slovenský hokejový útočník Milan Bartovič se po čtyřech letech vrací do extraligového Liberce. Pětatřicetiletý hráč odešel v roce 2012 ze severočeského klubu do Slovanu Bratislava, nyní se s Bílými Tygry domluvil na tříleté smlouvě.

"Myslím, že věrným fanouškům Bílých Tygrů nemusím tohoto hráče příliš představovat. Milan si během zahraničního angažmá vyzkoušel funkci kapitána a zahrál si na světových šampionátech a olympijských hrách," uvedl sportovní ředitel a trenér Filip Pešán na klubovém webu.

Stříbrný medailista z mistrovství světa v roce 2012 odehrál v Liberci s krátkou přestávkou pět sezon. "Bárt je rychlý a nebezpečný útočník s dobrou střelou a výbornou pracovní morálkou, čímž skvěle zapadne do našeho týmu," podotkl Pešán a poukázal na to, že Bartovič se v Liberci trvale usadil. "Je opravdový liberecký patriot. Pod Ještědem bydlí už od roku 2007 a nepřestěhoval se jinam ani při svých zahraničních angažmá," dodal.

Bartovič je šestou letní posilou úřadujícího mistra. Severočeši před ním již angažovali brankáře Romana Willa, obránce Adama Jánošíka, Filipa Pyrochtu a útočníky Mária Bližňáka a Lukáše Vantucha.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy