Liberec je první na úkor Třince, Kometa dostala šest gólů. Zlín v retro dresech uctil legendu

Aktualizováno 13. 1. 2017 21:34
Vedoucí Třinec v hokejové extralize nečekaně prohrál 0:3 s Mladou Boleslaví a uvolnil vedoucí příčku Liberci. Třetí zůstává Kometa, která v Chomutově obdržela šest gólů, tři z nich obstaral Vladimír Růžička mladší. V retro dresech vítězně oslavili 88. výročí klubu hráči Zlína.
Rodina Hamrlíků při slavnostním vyvěšení dresu Martina (první zleva).
Rodina Hamrlíků při slavnostním vyvěšení dresu Martina (první zleva). | Foto: ČTK

Praha - I když je trápí marodka, tohle čekal málokdo. Třinečtí hokejisté doma nemile překvapili vlastní fanoušky, neboť prohráli s trápící se Mladou Boleslaví 0:3. Oceláři vůbec nezvládli začátek zápasu, ve třetí minutě inkasovali hned dvakrát během devíti vteřin. Boleslav slaví i díky brankáři Brandonu Maxwellovi, jenž poprvé po příchodu z Pardubic uhájil čisté konto.

Z trápení Třince těžil Liberec, který v bitvě dvou posledních mistrů porazil Litvínov 2:1 a povýšil na první příčku extraligy. Rozhodnutí přišlo až v 55. minutě, kdy před bránou úspěšně dorážel Branko Radivojevič. Litvínov mohl vzápětí vyrovnat, jenže Michal Trávníček samostatný únik nevyužil.

Drama naopak nepřineslo klání Komety, která potvrdila, že venku zrovna neválí. V Chomutově prohrávala od 5. minuty a její trápení narostlo až do výsledku 3:6. Piráty hattrickem táhl Vladimír Růžička mladší, na všechny trefy mu přihrál Jakub Sklenář.

Hráči Zlína oblékli v rámci 88. výročí od založení klubu speciální retro dresy a oslavy si nenechali zkazit ani rozjetým Hradcem. Na první trefu Petra Holíka ještě dokázal odpovědět Jiří Šimánek, ale poté už zvedali ruce nad hlavu pouze domácí, kteří nakonec vyhráli 4:1. Pětizápasová vítězná šňůra Hradce končí. Ještě před utkáním byl vyvěšen dres zlínské legendy a současného trenéra Martina Hamrlíka. Na tento ceremoniál z Montrealu přiletěl i jeho bratr Roman, někdejší hráč NHL.

V nevýrazných výkonech pokračují i po ohlášení změny majitele (více ZDE) Pardubice, které tentokrát podlehly Plzni 2:3, byť jízdou ve třetí třetině sahaly po vyrovnání. Vítěznou trefu obstaral ve 44. minutě nejlepší ligový střelec Dominik Kubalík.

Fanoušci Vítkovic smutní. Jejich oblíbený klub se v novém roce trápí. Po prohře s Hradcem (3:6) neuspěl ani v Olomouci, kde schytal debakl 0:5. Hanáci rázně ukončili šňůru čtyř porážek za sebou díky pěti různým střelcům.

Jelikož prohrály Pardubice, z extraligového dna se mohly odlepit Karlovy Vary. Na ledě silné Sparty sice podaly houževnatý výkon, ale na víc než bod to nestačilo. Pražané slavili v prodloužení díky gólu Lukáše Pecha.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Klepiš (Ďurač, Bernad), 3. Musil (Hyka), 33. Hyka (Trončinský, Lenc). Rozhodčí: Kika, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4252.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bulíř (Radivojevič), 56. Radivojevič (Bulíř, Vitásek) - 22. M. Hanzl (M. Hořava, Z. Sklenička). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5555.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Sklenář), 10. V. Růžička ml. (Sklenář, Kudělka), 25. Tomica (Huml, Flemming), 31. Vondrka, 46. Rutta (Kämpf, Koblasa), 47. V. Růžička ml. (Sklenář, Rutta) - 23. Haščák, 26. R. Zohorna (H. Zohorna, Kováčik), 60. Gulaši (O. Němec, Haščák). Rozhodčí: Pražák, Bulanov (Rus.) - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4884.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. P. Holík (Matějíček), 24. D. Šťastný (Marušák, P. Holík), 39. Popelka (Bukarts, O. Veselý), 60. Kotvan (D. Šťastný) - 19. Šimánek (Štajnoch). Rozhodčí: Hodek, Kubičík - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Čáp (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5129.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. P. Sýkora (Schaus, Hubáček), 55. P. Sýkora (Redenbach, Čáslava) - 18. Indrák (Stach), 33. Moravčík (Vondráček), 44. D. Kubalík (Kadlec). Rozhodčí: Úlehla, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Leduc 5 min. a do konce utkání, Schaus (oba Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6037.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Burian (Herman, T. Mikúš), 20. Strapáč (Jaroměřský, J. Mikúš), 41. Ondrušek (Eberle, J. Mikúš), 56. Laš (Skladaný, Škůrek), 60. Vyrůbalík (Herman, Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Bláha, Kotlík. Vyloučení: 6:6, navíc J. Mikúš - Sloboda oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4060.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Řepík), 64. Pech (Kumstát, J. Mikuš) - 42. M. Rohan. Rozhodčí: Horák, Hejduk - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5122.