Hashtag Extraliga dobývá sociální sítě. A je to zábava

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 10. 2014 14:12
Hokejová extraliga před sezonou vyrazila na sociální sítě. Získává první lajky na Facebooku a učí fanoušky komunikovat na Twitteru. Jak to zatím jde?
Extraliga baví na stadionech a od nové sezony také na sociálních sítích.
Extraliga baví na stadionech a od nové sezony také na sociálních sítích. | Foto: Lukáš Filipec

Praha - "Omlouvám se Ondřeji Veselému, že jsem ho ve vstupu "vytrejdoval" do Vítkovic. O moc by si stejně nepolepšil," skládá zpravodaj České televize Petr Šašek na Twitteru vtipnou omluvu útočníkovi hokejového Zlína za svou chybu v přímém přenosu.

Odpověď zatím nepřišla, ale třeba se i toho jednou dočkáme.

Hokejová extraliga dohání dobu. Zahraniční soutěže jsou na sociálních sítích už dávno, ta česká se tam pod hashtagem #TELH pořádně hraje až od letošní sezony.

I když to jde pomalu, fanoušků i tam stále přibývá a sledovat český hokej během hracího dne na internetu začíná být docela pěkná zábava. Vedle novinářů tam totiž hokej začínají glosovat i fanoušci on-line přímo ze stadionu nebo od televize.

Vtipy i zajímavosti

"Dokážete si představit tu hrůzu, kdyby Petr Čajánek ukončil po minulé sezoně kariéru?" dělají si například sami ze sebe legraci fanoušci hokejového Zlína, který je od začátku sezony poslední a vyrovnané výkony tam zatím předvádí jen kapitán. Jiní pak řeší sporné situace a vyzdvihují zajímavé momenty.

"Obránce David Pojkar z Mladé Boleslavi přestupuje do Rumunska. Kdo by to byl před pár lety řekl, že se z extraligy bude přestupovat právě tam," diví se třeba Jaroslav Svoboda, vedle jehož tweetu vynikají i zajímavosti, kterých si všímají ostatní.

Věděli jste například, že Zlín letos na soupisce ve třinácti zápasech protočil už pět brankářů?

Za vtipné tweety rozdává extraliga odměny

Je to velký obrat. Nejvyšší česká soutěž ještě loni na Twitteru neexistovala, dokonce neměla ani vlastní facebookové stránky. Teď sbírá desítky lajků týdně a zatímco na začátku sezony na Twitter přispívaly jen samotné kluby, teď tam během hracího dne diskutuje i několik desítek fanoušků.

Autory nejlepších příspěvků navíc měsíčně a na konci sezony odmění marketingový partner soutěže společnost BPA.

Na Facebooku se k extralize hlásí lajkem přes deset tisíc uživatelů. Fotbalová Synot liga má pro srovnání fanoušků téměř 80 tisíc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Brazilská policie chce stíhat Bolsonara kvůli výrokům o spojitosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS

Brazilská policie chce stíhat prezidenta Jaira Bolsonara kvůli některým jeho výrokům o covidu-19. Požádala už o povolení nejvyšší soud, informovala agentura EuropaPress. Vyšetřovatelé se zabývají mimo jiné prezidentovým tvrzením, že u lidí naočkovaných proti covidu-19 je větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine AIDS.

Sporné výroky Bolsonaro zveřejňoval na sociálních sítích na podzim loňského roku. Tvrdil, že výzkum britských úřadů ukázal, že lidé naočkovaní proti covidu-19 častěji trpí syndromem získaného selhání imunity (AIDS), který má u nich navíc rychlejší průběh. Prezidentská kancléř následně Bolsonarovy výroky korigovala. Vedoucí kanceláře Mauro Cid tvrdil, že prezident čerpal ze studie publikované časopisem The Lancet, která byla údajně později stažena.

Brazilská policie ale nenalezla žádnou vědeckou studii, která by obsahovala zmínku o souvislosti mezi očkováním proti covidu-19 a AIDS. Podle policie se prezident tím, že mluvil o neexistujícím riziku, mohl dopustit šíření poplašné zprávy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy