Hashtag Extraliga dobývá sociální sítě. A je to zábava

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 10. 2014 14:12
Hokejová extraliga před sezonou vyrazila na sociální sítě. Získává první lajky na Facebooku a učí fanoušky komunikovat na Twitteru. Jak to zatím jde?
Extraliga baví na stadionech a od nové sezony také na sociálních sítích.
Extraliga baví na stadionech a od nové sezony také na sociálních sítích. | Foto: Lukáš Filipec

Praha - "Omlouvám se Ondřeji Veselému, že jsem ho ve vstupu "vytrejdoval" do Vítkovic. O moc by si stejně nepolepšil," skládá zpravodaj České televize Petr Šašek na Twitteru vtipnou omluvu útočníkovi hokejového Zlína za svou chybu v přímém přenosu.

Odpověď zatím nepřišla, ale třeba se i toho jednou dočkáme.

Hokejová extraliga dohání dobu. Zahraniční soutěže jsou na sociálních sítích už dávno, ta česká se tam pod hashtagem #TELH pořádně hraje až od letošní sezony.

I když to jde pomalu, fanoušků i tam stále přibývá a sledovat český hokej během hracího dne na internetu začíná být docela pěkná zábava. Vedle novinářů tam totiž hokej začínají glosovat i fanoušci on-line přímo ze stadionu nebo od televize.

Vtipy i zajímavosti

"Dokážete si představit tu hrůzu, kdyby Petr Čajánek ukončil po minulé sezoně kariéru?" dělají si například sami ze sebe legraci fanoušci hokejového Zlína, který je od začátku sezony poslední a vyrovnané výkony tam zatím předvádí jen kapitán. Jiní pak řeší sporné situace a vyzdvihují zajímavé momenty.

"Obránce David Pojkar z Mladé Boleslavi přestupuje do Rumunska. Kdo by to byl před pár lety řekl, že se z extraligy bude přestupovat právě tam," diví se třeba Jaroslav Svoboda, vedle jehož tweetu vynikají i zajímavosti, kterých si všímají ostatní.

Věděli jste například, že Zlín letos na soupisce ve třinácti zápasech protočil už pět brankářů?

Za vtipné tweety rozdává extraliga odměny

Je to velký obrat. Nejvyšší česká soutěž ještě loni na Twitteru neexistovala, dokonce neměla ani vlastní facebookové stránky. Teď sbírá desítky lajků týdně a zatímco na začátku sezony na Twitter přispívaly jen samotné kluby, teď tam během hracího dne diskutuje i několik desítek fanoušků.

Autory nejlepších příspěvků navíc měsíčně a na konci sezony odmění marketingový partner soutěže společnost BPA.

Na Facebooku se k extralize hlásí lajkem přes deset tisíc uživatelů. Fotbalová Synot liga má pro srovnání fanoušků téměř 80 tisíc.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy