Ex-kapitán Skuhravý končí v Karlových Varech

ČTK ČTK
9. 8. 2013 10:17
Hokejový útočník Václav Skuhravý se dohodl s vedením extraligového klubu Energie Karlovy Vary na předčasném ukončení smlouvy
Václav Skuhravý.
Václav Skuhravý. | Foto: HC Energie Karlovy Vary (Kateřina Macečková)

Karlovy Vary - Hokejový útočník Václav Skuhravý se dohodl s vedením extraligového klubu Energie Karlovy Vary na předčasném ukončení smlouvy, kterou měl ještě na dva roky. Při velké obměně kádru přestali Západočeši se čtyřiatřicetiletým bývalým kapitánem počítat a nyní dospěli k dohodě o definitivním odchodu a odstupném.

"Přestože má smlouvu platnou ještě na dva roky, došlo ke vzájemné dohodě o jejím ukončení k 31. červenci 2013 na základě odstupného. Tento postup klubu do budoucna ušetří značné prostředky, protože hráče nebude muset další dva roky platit, a zároveň zajistí důstojné ukončení vzájemné spolupráce s hokejistou, který toho pro náš klub vykonal opravdu mnoho," řekl klubovému serveru generální manažer Energie Miroslav Vaněk.

Skuhravý hrál za Karlovy Vary od sezony 2002 a před čtyřmi roky týmu pomohl k premiérovému titulu v extralize. "Chceme před sebou mít čistý stůl, abychom Václavovi v budoucnu umožnili návrat do klubu. Takto významného hráče a charakterního člověka rádi uvítáme ve svých řadách ať už na manažerské pozici nebo na pozici trenéra mládeže, kterou už si vyzkoušel a která by mu velice seděla. Rádi v budoucnu využijeme jeho dlouholeté zkušenosti," navázal Vaněk.

Útočník, který v extralize v 717 zápasech nasbíral 370 bodů za 166 tref a 204 asistencí, si nyní může hledat angažmá jako volný hráč. "Dle mých informací jedná s několika kluby a myslím, že v nejbližší době dojde k dohodě," dodal Vaněk.

Skuhravého mrzí, že smlouvu v Karlových Varech nenaplnil, ale rozhodně se prý s klubem nerozchází ve zlém. "Chtěl jsem dokončit smlouvu, ale staly se známé skutečnosti. Nastala velká obměna kádru a hráči s vyššími smlouvami museli kvůli finanční situaci klubu odejít. Ani moje výsledky nebyly takové, jaké si klub představoval," uvedl Skuhravý.

V posledních dvou sezonách se mu ani bodově nedařilo. V uplynulé nasbíral v 58 duelech včetně play out 14 bodů za šest tref a osm přihrávek. "Jsem rád, že jsme se nakonec domluvili takto. Určitě jsem po těch dlouhých letech, které jsem tu odehrál, nechtěl odejít ve zlém, abychom na sebe například útočili přes média. Rozešli jsme se v dobrém," doplnil Skuhravý.

Za jedenáct let působení mu Karlovy Vary přirostly k srdci. "Na všechny trenéry, fanoušky i spoluhráče a vůbec celé angažmá budu vzpomínat jedině v dobrém. I když jsem vyrůstal jinde, dá se říct, že dnes ze mě už je Karlovarák," řekl. Na návrat do klubu je podle něj předčasné myslet. "To je ještě dlouhá doba a řada věcí se může změnit. Určitě bych ale byl rád, kdybych se do klubu mohl vrátit. Bavilo by mě to," dodal Skuhravý.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 12 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy