15. 1. 2011 15:30
Červenka už dal 24 gólů a je v čele tabulky střelců
Roman Červenka.
Roman Červenka. | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Moskva - Fanoušci Avantgardu Omsk mají v letošní sezoně mnoho důvodů k radosti. Jejich tým si udržuje první místo v celkovém pořadí ruské Kontinentální hokejové ligy. V sobotu hokejisté Omsku slavili už osmé vítězství v řadě.

U výhry na půdě Novokuzněcku 3:2 v prodloužení opět byly české opory Avantgardu. Gól na 1:1 vstřelil v přesilové hře Roman Červenka, kterému na jeho 24. branku v letošní sezoně přihrál Jaromír Jágr.

Hašek i Štěpánek vychytali v KHL svým týmům vítězství
Zápas hvězd KHL uvidí souboj legend. Jágr proti Haškovi
Omsk posedmé v řadě vyhrál a upevnil si první místo

Červenka v tabulce střelců vyrovnal dosud vedoucího Sergeje Mozjakina z týmu Mytišči a je nejproduktivnějším českým hráčem KHL. Utkání nakonec skončilo remízou, v poslední minutě prodloužení ale zajistil Avantgardu výhru Alexandr Pěrežogin.

Spolupráce Čechů vedla také k vítězství Barysu Astana na ledě Novosibirsku. Jiří Novotný vstřelil při výhře 3:1 vítězný gól, na který mu přihrál Lukáš Kašpar. Novotný si navíc připsal ještě jednu asistenci.

Hvězdou sobotních zápasů byl ale zkušený slovenský útočník Pavol Demitra z Jaroslavle. Jeho tým vyhrál v Magnitogorsku 4:2 a Demitra k vítězství přispěl hattrickem, k němuž navíc přidal jednu asistenci. U dvou Demitrových tref asistovali Češí, Josef Vašíček a Karel Rachůnek.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Chanty Mansijsk 0:2, Novosibirsk - Barys Astana 1:3 (za hosty Novotný 1+1, Kašpar 0+1), Novokuzněck - Omsk 2:3 v prodl. (za hosty Červenka 1+0, Jágr 0+1), Magnitogorsk - Jaroslavl 2:4 (za hosty Vašíček a Rachůnek 0+1), Ufa - Atlant Mytišči 4:3 v prodl. (Blaťák a Klepiš 0+1 - Bulis 1+1), Čeljabinsk - Nižnij Novgorod 6:1.