Detroit se zlobí na Crosbyho. Slavil místo podání ruky

Ivo Pospíšil, ip
17. 6. 2009 21:15
Draper: Lidström čekal na Crosbyho a on nepřijel
Sidney Crosby ukazuje Stanley Cup
Sidney Crosby ukazuje Stanley Cup | Foto: Reuters

Pittsburgh - Kanadský hokejista Pittsburghu Penguins Sidney Crosby patří mezi největší talenty světového hokeje a svůj význam ukázal i v nedávno skončeném finále Stanley Cupu, v němž vedl svůj celek ke konečnému triumfu na úkor Detroitu Red Wings.

Radost mu však může trochu kazit prohlášeni Krise Drapera z Detroitu, jenž se do mladého hráče opřel za to, že po rozhodujícím sedmém zápase nepodal některým svým protivníkům ruku.

"Je to absurdní, zejména když jde o jejich kapitána," prohlásil na stránkách Post Gazette Draper, jenž se gesta nedočkal stejně jako kapitán Detroitu Nicklas Lidström.

Čtěte také: Gončar bojoval o Stanley Cup i s přetrhanými vazy 

"Nick tam stál, čekal a Crosby za ním stejně nepřijel," zlobil se Draper.

Samotný hráč se ale proti tomuto nařčení brání. Podle něj naopak někteří hokejisté Detroitu opuštěli předčasně led a slavící Crosby se tak už nestihl s nimi osobně rozloučit. Komplikací pak pro něj byla i vřava, která na hřišti po závěrečné siréně nastala.

Pořízené fotografie pak jasně dokazují, že si Crosby vyměnil přátelské gesto například s brankářem Chrisem Osgoodem či koučem Mikem Babcockem.

"Potřást někomu rukou po vítězství je snad ta nejsnadnější věc na světě," hájil se.

"Opravdu nemám zapotřebí Detroitu cokoliv vysvětlovat. Vyhráli jsme Stanley Cup a já se to snažil nejprve oslavit se svými spoluhráči. Ve chvíli, kdy jsem jsem se rozjel směrem k protihráčům, byli už někteří z nich na odchodu," tvrdí.

Přesně před rokem byl Crosby v opačné pozici, kdy tehdy vítězný Detroit podstoupil gesto se svým soupeřem velmi rychle a vzápětí se odebral vychutnávat oslavy.  

"Vím, jaké to je stát na opačné straně. Chápu proto, že se vám tam v takové chvíli nechce moc dlouho čekat," uznal na závěr Crosby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy