19. 2. 2008 7:51
Martínek prostřelil Nabokovovi masku
Radimu Vrbatovi dává rady slavný kouč Gretzky
Radimu Vrbatovi dává rady slavný kouč Gretzky | Foto: Reuters

Praha - Hokejisté Detroitu Red Wings si oddechli. Po šesti porážkách v řadě konečně uspěli, když dokázali v nočním utkání NHL porazit svého tradičního rivala Colorado Avalanche 4:0 na jeho ledě.

Střelecký účet Rudých křídel otevřel přesnou ranou od modré veterán Chris Chelios. 56 vteřin před koncem první třetiny jej napodobil po asistenci Jiřího Hudlera v přesilovce Fin Valtteri Filppula.

Další dvě trefy zařídilo nejproduktivnější duo týmu z Hockeytownu, u dvou branek Švéda Henrika Zetterberga asistoval ruský útočník Pavel Dacjuk. V bráně odchytal povedené střetnutí Chris Osgood, který si poradil s 18 střelami soupeře, a připsal si tak svou 47. nulu v kariéře.

Havlát pomohl Chicagu k výhře, Detroit znovu prohrál
Vrbata znovu zařídil výhru Phoenixu. Jágr opět ožil

Černou kaňkou na utkání bylo zranění švédského obránce Nicklase Lidströma. Na něj si u mantinelu počíhal zlý muž Lavin Ian Laperriere, který zkušenému hokejistovi zákrokem blízko mantinelu poranil koleno. Colorado nedokázalo vyhrát nad mužstvem z Detroitu ani jeden z letošních čtyř zápasů.

Český útočník Phoenixu Radim Vrbata zažil v duelu proti Los Angeles povedený večer. Jedním gólem a dvěma asistencemi pomohl k jasnému vítězství Kojotů 4:0. Mladoboleslavský rodák, který prožívá nejúspěšnější sezonu v NHL, zaznamenal v posledních třech duelech už sedm bodů.

Hokejisté New Yorku Islanders pokračují ve velkém ataku příček, jež by jim zajistily vysněnou účast v play-off, když si dokázali poradit s jedním z nejnebezpečnějších týmů na ledě soupeře San José Sharks.

Žraloci sice v zápase vedli po brankách Marcela Goce a kapitána Joe Thorntona už 2:0, Ostrované však dokázali díky trefám ze 44. a 45. minuty vyrovnat, asistenci na první trefě si připsal i český reprezentant Josef Vašíček.

Rozhodující branku vstřelil Frederick Meyer, který v 52. minutě překonal gólmana Nabokova prudkou ranou z pravého křídla. Ruský brankář zažil v utkání nepříjemnou situaci, v druhé třetině mu dělovka českého zadáka Radka Martínka způsobila krvavý šrám v obličeji. Zranění spravilo pár stehů, opora San José duel bez problémů dochytala.

New York Islanders - San Jose 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
44. Hilbert (Vašíček), 45. Comrie, 52. Meyer - 23. Goc, 43. Thornton (M. Michálek).

New Jersey - Carolina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
3. Zajac, 8. Mottau, 22. Pandolfo, 30. Oduya, 60. Parise (Eliáš) - 27. Hamilton.

Los Angeles - Phoenix 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
4. Jovanovski (Vrbata), 6. Vrbata, 25. Carcillo (Vrbata), 33. Winnik.

Colorado - Detroit 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
28. a 30. Zetterberg, 13. Chelios, 20. Filppula (Hudler).