Detroit bez Haška prohrál, Češi táhli Floridu za výhrou

16. 2. 2008 6:04
Detroit - Columbus 1:5
Jan Hejda z Columbusu (vlevo) ujíždí Chrisi Cheliosovi z Detroitu
Jan Hejda z Columbusu (vlevo) ujíždí Chrisi Cheliosovi z Detroitu | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Detroitu Red Wings zažívají nejhorší období v letošní sezoně. Nevyhráli už pět utkání v řadě, naposledy v pátek nestačili doma na Columbus Blue Jackets.

Ve druhém zápase za sebou nemohl za Rudá Křídla nastoupit český brankář Dominik Hašek, kterého trápí bolavá kyčel.

Jeho náhradník Chris Osgood nepředvedl zrovna ideální výkon. Po půlhodině hry a po čtvrté inkasované brance jej trenér Mike Babcock vystřídal, na led šel 23letý gólman Jimmy Howard. Detroitu se obrat nepodařil a po bezkrevném výkonu prohrál 5:1.

Hostům z Columbusu pomohl k vítězství jednou asistencí David Výborný, výbornou defenzivní práci předvedl Jan Hejda. Hvězdou zápasu se stal jejich spoluhráč Rick Nash, jenž zaznamenal tři body za gól a dvě přihrávky.

Nejlepší celek dosavadního průběhu NHL hledá dále svou bývalou formu. "Nemůžeme si vytvořit převahu v útočné činnosti, nedokážeme si vypracovat jakoukoliv šanci. Při hře 5 na 5 se nám nedaří," řekl po zápase zklamaný kapitán Red Wings Nicklas Lidström.

Vokoun vychytal Ovečkina

Tomáš Vokoun byl jedním ze strůjců vítězství Floridy Panthers nad Washingtonem Capitals při skóre 4:2. Panteři porazili rivala z Jihovýchodní divize počtvrté v sezoně a stále žije jejich myšlenka na play off.

"Když se podíváte na tabulku, tak pět týmů bude bojovat asi o jedno volné místo. A proto se teď jakékoliv zaváhání může hodně vymstít, je to horší než ve vyřazovací části. Tam vypadnete, až když prohrajete čtyřikrát," řekl po výhře gólman.

Chris Kunitz z Anaheimu bije Steva Otta z Dallasu
Chris Kunitz z Anaheimu bije Steva Otta z Dallasu | Foto: Reuters

V pátečním souboji se prosadilo několik českých hokejistů. Rostislav Olesz se vrátil po dvanácti zápasech a hned poslal domácí tým do vedení v 6. minutě. Potom však přišly zářivé chvíle hostujícího Tomáše Fleischmanna.

Na začátku druhé třetiny v přesilové hře nahrál Seminovi a bylo vyrovnáno. V úvodní minutě závěrečného dějství skóroval sám, rázem z toho bylo vedení Washingtonu v poměru 2:1.

O chvíli později však za Floridu srovnal Horton a v deváté minutě vstřelil rozhodující vítězný gól Kamil Kreps. Byl to teprve šestý gól rodáka z Litoměřic v letošní NHL, přičemž polovinu vstřelil právě do sítě Capitals. Skóre uzavřel na konci Booth.

Tomáš Vokoun vychytal třicet střel soupeře a z toho i čtyři pokusy Alexandra Ovečkina. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Kreps, jenž zaznamenal kromě gólu i asistenci na gól Olesze, se stal hlavní hvězdou večera.

Detroit - Columbus 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
42. Dacjuk - 14. a 32. Modin (na první Výborný), 8. Nash, 15. Žerděv, 45. Hainsey

Florida - Washington 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
6. Olesz (Kreps), 44. Horton, 49. Kreps, 60. Booth - 22. Semin (Fleischmann), 41. Fleischmann

New Jersey - Atlanta 3:4 po SN (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
18. Parise (Eliáš), 24. Gionta, 49. Madden - 24. Kovalčuk, 32. White, 60. Marián Hossa, rozh. nájezd Dupuis

Los Angeles - Calgary 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
4. Dallman, 7. Boyle, 9. Purcell, 25. O'Sullivan, 28. Armstrong, 31. Kopitar - 5. Langkow, 13. Boyd, 46. Nolan

Anaheim - Dallas 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)